Smartwatch pomysłem na prezent. Ale nie dla każdego…

fot. © lucadp - Fotolia.com

fot. © lucadp  - Fotolia.com

fot. © lucadp – Fotolia.com

Przedświąteczne szaleństwo zakupowe rozpoczęło się już na dobre. Dla wszystkich osób, które jeszcze nie zdecydowały, co podarować bliskiej osobie pod choinkę, przygotowaliśmy przegląd kilku inteligentnych zegarków dostępnych na rynku.

Na początku warto zauważyć, iż smartwatch to nie urządzenie dla każdego – powinniśmy o tym pamiętać w celu uniknięcia zakupu prezentu, który nie trafi w gust odbiorcy. Z takiego podarunku na pewno ucieszą się osoby aktywne fizycznie, np. biegające lub jeżdżące na rowerach. Jeśli upominek ma trafić do kogoś, kto przepada za gadżetami, to inteligentny zegarek będzie strzałem w dziesiątkę. Z kolei osoby starsze mogą mieć problemy z obsługą stosunkowo małego wyświetlacza w urządzeniu. Istotnym elementem przy zakupie jest również wiedza, czy dana osoba posiada smartfona, aby w pełni mogła wykorzystać możliwości jakie oferuje smartwatch.

1. Pebble

Pebble to inteligentny zegarek, który wykorzystuje e-papier (ekran, który dąży do imitacji papieru) jako wyświetlacz i współpracuje z telefonami z systemem iOS oraz Android. Urządzenie prezentuje się naprawdę imponująco i dostępne jest w wielu wersjach kolorystycznych. Udostępniono wiele konfiguracji wyświetlacza, więc każdy powinien znaleźć odpowiedni dla siebie układ.

Pebble jest bardzo lekki i dobrze leży na ręce, co jest bardzo istotne przy wykonywaniu codziennych czynności lub aktywności fizycznej. Smartwatch poinformuje nas o przychodzących połączeniach, wiadomościach oraz pozwoli na odtwarzanie muzyki bez wyciągania telefonu z kieszeni. Do naszej dyspozycji oddano również wiele aplikacji, które rozszerzą działanie naszego zegarka. Bateria podczas użytkowania urządzenia może wytrzymać ok. 5 dni.

Pebble dostępny jest na stronie producenta w cenie 150 $, z możliwością dostarczenia produktu do Polski. Dodatkowo, zegarek można nabyć w zbliżonej cenie za pośrednictwem sklepu internetowego Amazon. Należy jednak najpierw sprawdzić, czy sprzedawca wspiera wysyłkę do Polski – rubryka Supported Countries w jego profilu.

www.getpebble.com

2. Sony

SmartWatch 2 to najnowszy zegarek firmy Sony. W stosunku do poprzedniej wersji model ten ma szczelniejszą obudowę i nieco lepsze parametry. W przypadku wyglądu nie można mówić o diametralnej zmianie, aczkolwiek zegarek nadal prezentuje się bardzo stylowo.

Inteligentny zegarek jest kompatybilny jedynie ze smartfonem i tabletem w wersji z Androidem  4.0 lub nowszym. Oferuje jednak pełną kontrolę nad wszystkim, co dzieje się na naszym głównym urządzeniu. Za jego pomocą możemy m. in. odbierać połączenia, wiadomości tekstowe, synchronizować informacje z kalendarza, a także śledzić powiadomienia z portali społecznościowych lub skrzynki e-mail. W serwisie Google Play znajdziemy setki aplikacji – od rozrywkowych po zwiększające wydajność pracy – współpracujących z produktem Sony. Wielkim minusem urządzenia jest niewątpliwie krótki czas działania baterii, którą należy ładować co jeden dzień.

Smartwatch Sony dostępny jest na polskiej stronie producenta w cenie 757 zł. Warto jednak zajrzeć do innych sklepów internetowych, gdzie ceny tego zegarka są nieco niższe, oscylujące w granicach 560 – 700 zł.

www.sony.pl

3. Samsung

Samsung Galaxy Gear posiada wysokiej jakości metalowy pasek, który idealnie leży na nadgarstku. Za pośrednictwem kwadratowego ekranu dotykowego mamy dostęp do wielu funkcji, np. przeglądania otrzymanych na smartfonie wiadomości, słuchania muzyki, lub robienia zdjęć. Smartwatch obsługuje jedynie telefony z systemem operacyjnym Android. Typowy czas użytkowania baterii wynosi 25 godzin, więc urządzenie musi być często ładowane.

Smartwatch może być personalizowany na wiele sposobów. Aplikacje kompatybilne z urządzeniem możemy pobierać ze sklepu Samsung Apps.

Samsung Galaxy Gear dostępny jest w polskich sklepach w cenie ok. 999 zł.

www.samsung.com


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.