Google wprowadził ciemny tryb w wyszukiwarkach na urządzeniach mobilnych

źródło: unsplash.com

Google postanowiło dołączyć do aplikacji z ciemnym trybem. Decyzja ta spowodowana jest ogromną popularnością tego rozwiązania oraz pozytywnym wpływem na nas i nasze oczy.

Ciemny tryb – dobre rozwiązanie

Włączenie trybu ciemnego w aplikacji i zamiana białego ekranu na czarny  ma pozytywny wpływ zarówno na nasz telefon, jak też i zdrowie. Kiedy zdecydujemy się z niego korzystać, nasza bateria potrafi wytrzymać zdecydowanie dłużej. W kwestii zdrowia, mniej cierpią zarówno nasze oczy, jak też mózg, dostający mniej niebieskiego światła. To z kolei powoduje minimalizację negatywnego wpływu na zdrowie, w tym ułatwia zasypianie. Dlatego też, Google zdecydowało się dołączyć do innych aplikacji, które już tę funkcję wdrożyło, m.in. Facebooka, Instagrama czy Twittera. Całość wygląda tak:

źródło :mashable.com

Kiedy możemy skorzystać z tej opcji?

Proces wdrażania zaczął się już dziś, o czym czytamy w serwisie mashable.com i niektórzy użytkownicy zapewne już mogą z niej swobodnie korzystać. Warunkiem jest natomiast posiadanie systemu operacyjnego systemu Android 10 lub iOS 12 oraz nowszych wersji aktualizacji.

Tryb ciemny to dobra wiadomość dla wszystkich miłośników tego rozwiązania oraz zapowiedź przyszłości, ponieważ prawdopodobnie jeszcze więcej aplikacji zdecyduje się na wdrożenie tej funkcji, za co trzymamy mocno kciuki.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.