Giganci zaczęli współpracować z liderem technologii śledzących wzrok

źródło: shutterstock.com

Tobii – lider technologii śledzących wzrok i ułatwiający sterowanie sprzętem za jego pomocą. Teraz, pomógł gigantom otworzyć się na świat osób z niepełnosprawnościami.

Nowy pakiet aplikacji dla osób z niepełnosprawnościami

Tobii opracowało rozwiązanie ułatwiające osobom z niepełnosprawnościami, bez krępacji obsługiwanie popularnych aplikacji. Wśród nich znalazły się: Facebook, FB Messenger, WhatsApp, Instagram, Google, Kalendarz Google, Google Translate, Netflix, Spotify, YouTube, MSN i Wiadomości na Androida. Jest to możliwe dzięki funkcjom śledzącym wzrok na urządzeniach typu tablety I-Series Tobii lub komputerów z systemem Windows. To bardzo ważne dla osób, zwłaszcza z niedowładem lub brakiem kończyn górnych. Do tej pory, były one zmuszone bowiem obsługiwać normalny interfejs, co bywało niekiedy bardzo uciążliwe lub wręcz niemożliwe. Jak czytamy w serwisie techcrunch.com, nowe aplikacje wciąż bazują na tych internetowych, ale zostały uzupełnione o dodatkową funkcję. Istnieją więc proste sposoby nawigacji kierunkowej, ale również te, uważane za specyficzne i kierunkowe.

Dostępność w rzeczywistości

O dostępności dla osób z niepełnosprawnością dużo się mówi. Niestety w większości przypadków również na tym cała dostępność się kończy. Natomiast rozwiązanie zaproponowane przez Tobii wydaje się być rzeczywistą pomocą dla takich osób, które nie mogą swobodnie poruszać się po mediach społecznościowych, prowadzić swojej działalności online lub w domowym zaciszu obejrzeć Netflixa. Należy więc traktować technologię śledzącą wzrok i sterowanie za jego pomocą urządzeń jako przyszłość i miejmy nadzieję pierwszy krok do nowego jutra dla każdego, kto potrzebuje takiego rozwiązania.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.