Aplikacje do tworzenia fiszek

źródło: shutterstock.com

Poszukując najbardziej efektywnych metod przyswajania wiedzy, warto sięgnąć po fiszki. Opanowywanie materiału z ich pomocą sprawdza się na każdym poziomie edukacji i w każdej dziedzinie wiedzy, a samo nauka nie zabiera dużo czasu, jest angażująca i zachęca do utrwalania zdobytych wiadomości. W dodatku fiszki można wykorzystywać do samodzielnej nauki, jak i do pracy w grupie i to w każdych okolicznościach. Szczególnie jeśli sięgniemy po mobilne aplikacje do fiszek.

Fiszki najczęściej kojarzą się z nauką języków obcych, jednak można je wykorzystać do przyswajania materiału z dowolnej dziedziny wiedzy. Na fiszkach mogą się pojawić daty historyczne, wzory matematyczne, równania reakcji chemicznych, definicje trudnych pojęć i wiele innych danych. Na rynku jest mnóstwo gotowych fiszek, przede wszystkim przeznaczonych do nauki języków obcych. Klasyczne papierowe fiszki nie są jednak tanie, nie zawsze możemy mieć je pod ręką, a do tego obejmują materiał, który może nie spełniać naszych oczekiwań. Dlatego warto postawić na alternatywę w postaci mobilnych aplikacji do tworzenia fiszek, które znoszą te ograniczenia.

Quizlet

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

Quizlet to niezwykle popularna aplikacja do tworzenia fiszek. Z jej pomocą można szybko przygotowywać własne fiszki z dowolnej dziedziny wiedzy, które sprawdzą się w trakcie opanowywania materiału na co dzień oraz w czasie przygotowywań do egzaminów. Quizlet to też aplikacja do robienia fiszek, z której mogą z powodzeniem korzystać nauczyciele i korepetytorzy, aby szykować materiały dla swoich uczniów, które urozmaicą naukę.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Flashcards World

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

W poszukiwaniu łatwej w obsłudze i przyjaznej aplikacji do fiszek można sięgnąć po Flashcards World. To aplikacja do robienia fiszek, która umożliwia naukę w wielu trybach oraz dzielenie się przygotowanymi zestawami z innymi użytkownikami aplikacji. To pozwala pracować w grupie lub wysyłać gotowe fiszki uczniom. Flashcards World to aplikacja do fiszek, z której można korzystać w trybie offline, ucząc się z dowolnego miejsca bez ograniczeń.

Pobierz na Android

AnkiDroid flashcards

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

Kolejna doskonała aplikacja do tworzenia fiszek to AnkiDroid flashcards. Jest to rozbudowana aplikacja do fiszek, która posiada takie funkcjonalności jak obsługa syntezy mowy, algorytm planujący powtórki, nawigacja poprzez gesty i potrząsanie, szczegółowe statystyki postępów itp. AnkiDroid flashcards jest zintegrowana z wieloma słownikami, obsługuje kilkadziesiąt wersji językowych, a do tego daje dostęp do bazy ponad 6 tysięcy gotowych talii z różnych dziedzin wiedzy.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Fiszkoteka

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Aplikacja do fiszek Fiszkoteka pozwala uczyć się języków obcych z pomocą gotowych zestawów. Do wyboru jest angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, włoski, hiszpański, portugalski, norweski, szwedzki i kilkanaście innych języków obcych. Wszystkie słowa i zwroty są powiązane z obrazkami i nagraniami audio, co ułatwia zapamiętywanie i ćwiczenie wszystkich kompetencji językowych. Aplikacja przypomni też o konieczności regularnego powtarzania materiału. Fiszkoteka sprawdza się też jako aplikacja do robienia fiszek zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Pobierz na Android

StudySmarter

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

StudySmarter to aplikacja do tworzenia fiszek, która spodoba się tym użytkownikom, którzy chcą mieć wszystko w jednym miejscu. StudySmarter to aplikacja do fiszek, a jednocześnie narzędzie do robienia notatek, przygotowywania quizów oraz konwertowania własnych materiałów na fiszki. Z pomocą StudySmarter można tworzyć indywidualne plany nauki z inteligentnymi celami oraz dzień po dniu śledzić postępy.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Brainscape Flashcards

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

Brainscape Flashcards to aplikacja dla tych, którzy chcą się uczyć materiału z fiszek, bez tracenia czasu na gry i zabawy. Dlatego jest to aplikacja mobilna przeznaczona przede wszystkim dla osób na wyższych poziomach edukacji. Brainscape Flashcards, podobnie jak inne pozwala na tworzenie i udostępnianie fiszek, ale jej mocną stroną jest przede wszystkim obszerna kolekcja certyfikowanych fiszek przygotowanych przez korepetytorów, nauczycieli, naukowców i wykładowców z całego świata.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.