Aplikacja, która ułatwia otwieranie plików doc w telefonie

fot. bank zdjęć pexels.com

Jak łatwo przeglądać dokumenty na telefonie lub tablecie z Androidem? Z pomocą przychodzi darmowa aplikacja Documents To Go, która umożliwia otwieranie i edytowanie dokumentów pakietu MS Office.

Jak działa aplikacja?

Documents To Go był pierwszym programem pozwalającym na odtwarzanie i edycję dokumentów Office. Obecnie dostępna jest już czwarta wersja aplikacji, która poza odświeżonym wyglądem zyskała kilka nowych funkcji.

Aplikacja Docs To Go na Androida pozwala wygodnie otwierać pliki doc i docx.  Po otwarciu plików aplikacja konwertuje je na urządzenie z systemem Android. Cały tekst w dokumencie dostosowywany jest do rozmiaru ekranu telefonu lub tabletu w taki sposób, aby uniknąć przewijania w poziomie.

Oryginalnie Docs To Go składał się z 4 oddzielnych aplikacji, z których każda działała z osobnym rodzajem dokumentów: Word To Go, Slide Show To Go, Sheet To Go i PDF To Go. Obecnie jeden pakiet do pobrania umożliwia otwieranie i edytowanie wszystkich plików pakietu MS Office (w wersjach 97-2013). Co istotne aplikacja umożliwia także wyświetlanie nawet ciężkich plików PDF z zachowaniem doskonałej wierności względem oryginału, zawijania wyrazów, automatycznego obracania, wyszukiwania lub zaznaczania i kopiowania tekstu.

Użytkownicy w ramach korzystania z aplikacji mogą również: zapisywać zmiany bezpośrednio w urządzeniu, na karcie pamięci, na komputerze z systemem Windows w odpowiedniej aplikacji, wysyłać i odbierać załączniki poczty e-mail w usłudze Gmail lub innej aplikacji poczty elektronicznej. Mechanizm kupowania wewnątrz aplikacji pozwala na dodawanie specjalnych opcji np.: łączenie się z wieloma kontami w różnych usługach chmurowych, synchronizowanie plików z komputerem czy otwieranie plików chronionych hasłem.

DocToGo

Nowości w wersji 4.0.:

• Funkcja edytowania, która jest dostępna dla wszystkich nowych użytkowników oraz dla posiadaczy wydania Docs To Go „Viewer Edition”.
• Zmieniony interfejs użytkownika, który  zawiera unowocześniony eksplorator plików oraz oferuje łatwy dostęp do szeregu opcji edytowania i formatowania.
• Obsługa chmur pozwala na wyświetlanie, edytowanie, zapisywanie i synchronizację plików z wieloma usługami chmurowymi, takimi jak Dropbox, Box, SkyDrive/OneDrive czy Dysk Google (opcja dostępna po wykupieniu w aplikacji).
• Zgodność z systemem operacyjnym Android 4.4.

Aplikacja dostępna jest w  kilku wersjach językowych m.in.: polskim i angielskim.

Pobierz na Android

Źródło:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dataviz.docstogo&hl=pl
zdjęcie: https://play.google.com/store/apps


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.