Zakupy w AppStore będą dopisywane do rachunku telefonicznego

fot. CC0 Public Domain

Apple zaczyna wprowadzać bardzo użyteczne usługi. Najnowsza dotyczyć będzie zakupów w iTunes, App Store oraz iBooks. Opłaty za dokonane zakupy w tych miejscach doliczane będą do rachunku operatora telefonii komórkowej.

Dlaczego to taki dobry pomysł?

Przede wszystkim, posunięcie ze strony Apple, to zapowiedź sporych zmian, również w naszym kraju. Póki co, usługa jest dostępna tylko w Niemczech, ale oczywistym jest, że wkrótce zawita do pozostałych państw, w tym i naszego. I bardzo dobrze. Po pierwsze, obecnie w Polsce dostęp do kart pre-paid dla Apple jest mocno ograniczony, a po drugie, nie każdy chce, aby ID jego karty płatniczej było przypisane do urządzenia Apple. Nie każdy ma też po prostu taką możliwość. Dlatego nowa funkcja Apple Pay rozwiąże dotychczasowe problemy użytkowników.

My też możemy

Pomimo tego, że pewnie jeszcze trochę poczekamy na usługę Apple, warto wspomnieć, że taką możliwość daje nam sklep Play/ Windows Phone Store. Płatności za zakupy możemy doliczyć do rachunku u operatorów takich jak Play, Plus, T-Mobile, Orange. Wystarczy, że zatwierdzimy regulamin płatności z operatorem i na tym kończy się cała procedura.

 


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.