Google wita podcasterów z otwartymi ramionami

fot. © Syda Productions - Fotolia.com

Ktokolwiek miał wątpliwości czy aby na pewno podcasty są ważne, teraz już ich nie ma. Google właśnie zaprosił wszystkich podcasterów do Google Play Music.

Wczoraj, późnym wieczorem na oficjalnym blogu Google, pojawiła się infomracja, z której jasno wynika, że firma uruchamia portal dla podcasterów i robi to z ogromną przyjemnością.

Jak notka blogowa podaje, ludzie z Google pomyśleli, że wspaniałe byłoby, gdyby technologia, którą obecnie zapewnia Google Play Music mogłaby pomóc ludziom połączyć się z podcastami dopasowanymi do ich nastroju. Niezależnie od tego czy użytkownik chce się pocieszyć, wyciszyć, obudzić lub zagubić w nowych brzmieniach, będzie miał możliwość podłączenia się do podcastu, a ci, którzy go będą udostępniać, zyskają możliwość dotarcia do milionów nowych użytkowników systemu Android na całym świecie.

Serwis będzie działał na podobnych zasadach jak kontekstowe listy do odtwarzania, co umożliwi użytkownikom odnalezienie unikalnej muzyki, a podcasterom da szerokie pole do popisu, aby tę muzykę zaprezentować. Póki co, usługa dostępna jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie podcasty można dodawać na tej stronie.

http://officialandroid.blogspot.com

http://officialandroid.blogspot.com

 

Z ponad miliardem użytkowników Google Play każdego miesiąca, firma na chwilę obecną pracuje z wieloma podcasterami i sieciami, włączając w to HBO, Public Radio International, Gimlet Media, 5by5, Feral Audio i wiele, wiele innych.

 


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.