Wiadomości z muzyką w tle – nowa funkcja Messengera

fot. © Rock and Wasp - bank zdjęć Fotolia.com

Dwóch gigantów połączyło siły – Facebook i Spotify. Co z tego wynikło? Od środy możemy w prosty sposób dzielić się swoją ulubioną muzyką.

Niedawno pisaliśmy o kilku ukrytych funkcjach Spotify. Do tej listy powinniśmy dołączyć jeszcze jedną pozycję – udostępnianie utworów znajomym przez Messengera.

Czytaj więcej: 8 ukrytych funkcji Spotify

Komunikator Messenger stał się właśnie miejscem, które umożliwia nam dzielenie się muzyką, a to wszystko za sprawą współpracy Facebooka i Spotify. W środę Facebook ogłosił, że od teraz możemy łatwo wysyłać znajomym piosenki, których aktualnie słuchamy. Ale na tym nie koniec. W wiadomościach możemy również przesyłać całe playlisty oraz wszystkie utwory jednego artysty.

www.mashable.com

 

Po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji Messengera, otwieramy aplikację Spotify i słuchamy naszej ulubionej muzyki. Kiedy będziemy chcieli podzielić się ze znajomym naszym nowo znalezionym, wystrzałowym utworem wystarczy, że otworzymy komunikator z niebieską ikonką, wybierzemy osobę, klikniemy na trzy kropki, a później na ikonkę Spotify.

Niestety, na razie nie jest możliwe odtworzenie piosenki bezpośrednio w aplikacji Messenger. Zatem gdy użytkownik dostanie “muzyczną wiadomość” otworzy ją jedynie w aplikacji Spotify. Funkcja dostępna jest dla wszystkich użytkowników Spotify.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.