Przydatne aplikacje dla Fit Freaków

fot. bank zdjęć pexels.com

Fit aplikacje na telefon mogą okazać się bardzo pomocne podczas treningów oraz przestrzegania zdrowej diety. Mają za zadanie nie tylko pilnować ustalonego planu treningowego, ale również monitorują nasze wyniki. Dzięki nim możesz sprawdzić efekty swojej pracy i cieszyć się dobrym zdrowiem oraz świetną kondycją.

Wiosna sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Dla tych, którzy chcą przejść na zdrowy tryb życia lub skutecznie zrzucić zbędne kilogramy z pewnością przydadzą się fit aplikacje na telefon – nie tylko będą zapisywać nasze efekty, ale również zmotywują do dalszego działania.

Bieganie

Aplikacje przeznaczone do biegania są ciekawym urozmaiceniem podczas długich i intensywnych tras. Ponadto motywują do dalszych treningów stając się naszymi „mobilnymi trenerami”. Pomagają takżw w rejestrowaniu naszych sportowych wyników. Najbardziej znaną aplikacją przeznaczoną do uprawiania sportu jest oczywiście Endomondo Sports Tracker. Pozwala na kontrolowanie efektów nie tylko podczas biegania, ale również uprawiając inne dyscypliny sportowe jak jazda na rowerze, rolkach, czy konno. W bezpłatnej wersji użytkownicy mają możliwość rejestrowania czasu, prędkości oraz spalanych kalorii. Ponadto pozwala na oglądanie tras na mapach z wykorzystaniem GPS. Odpowiednio konfigurując trenera audio, po określonej ilości kilometrów dostaniesz podsumowanie tempa i prędkości określonego odcinka. Liczne dodatkowe funkcje pozwalają ponadto na określanie ilości kilometrów, które chcemy pokonać, spalanych kalorii lub poprawienie swojego rekordu. Po skończonym treningu, możesz także podzielić się wynikiem na Facebooku.

fot.play.google.com

fot.play.google.com

Pobierz na Android
Pobierz na iOS

Amatorów biegania z pewnością zainteresuje aplikacja Runtastic. Dużym plusem tego programu jest szybkość jego działania, oraz wygodna nawigacja po ekranach menu. Oprócz biegania śledzi też inne rodzaje aktywności fizycznej takie jak: spacerowanie, tenis, fitness oraz wiele innych. Ponadto możemy określić rodzaj treningu ze względu na jego natężenie. Użytkownik ma do swojej dyspozycji rozbudowane statystyki, które pozwalają na sprawdzenie średniej szybkości oraz tempa całego biegu , a także kolejnych kilometrów i obejrzenie profilu trasy. Program może współpracować z pulsometrem, dzięki czemu możemy kontrolować tętno podczas treningu. Z ciekawych funkcji aplikacji można wymienić także Shoe tracking, który pozwala sprawdzić… jakie przebieg mają Twoje buty do biegania, oraz LIVE-Tracking i doping pozwalający znajomym na dopingowanie Cię podczas aktywności.

Pobierz na Android
Pobierz na iOS

Bardzo ciekawą, lecz niestety dostępną wyłączne w języku angielskim jest aplikacja Zombies, Run! To interaktywna gra symulacyjna. Podczas biegu w słuchawkach słyszymy historie o tym, ze żyjemy w świecie, w którym odbyła się zombie apokalipsa i musimy uciekać, aby ocalić swoje życie. Mamy możliwość jedynie uważnie słuchać komunikatów z niedalekiej bazy i stosować się do instrukcji. W przerwach między komentarzami poznajemy całą fabułę zdarzenia oraz przygody ocalałych. Stosując się do komend, odkrywamy cele kolejnej misji i dowiadujemy się, gdzie właśnie dotarliśmy. Dodatkowo przyśpieszając w odpowiednim czasie zbieramy potrzebne nam łupy, jak prowiant, apteczki oraz materiały budowlane, które pomogą nam stworzyć schronienie przed wygłodniałymi zombie. Jest to więc ciekawa alternatywa dla biegaczy, gdyż sprawdza się nie tylko jako rozgrywka umilająca trening, ale przede wszystkim motywuje niczym najlepszy trener fitness.

Pobierz na Android
Pobierz na iOS

Zdrowa dieta

Aplikacją, która w łatwy i szybki sposób pomoże nam liczyć pożywane kalorie jest MyFitnessPal. Posiada ogromną bazę produktów (ponad 6 000 000) oraz jest prosty w obsłudze więc z pewnością może nam służyć jako dziennik żywieniowy. Dużym plusem tej aplikacji jest to, że posiada wersję komputerową. Dzięki temu możemy prowadzić spis naszych posiłków zarówno przez przeglądarkę, jak i telefon. Dzięki temu mamy gwarancję, że nasze wpisy będą sumiennie i regularnie prowadzone.

fot.play.google.com

fot.play.google.com

Pobierz na Android
Pobierz na iOS

Water Your Body to świetna opcja dla tych, którzy zapominają o piciu odpowiedniej ilości wody każdego dnia. Wprowadzając dane na temat swojej aktualnej wagi, program pomoże ustalić Ci jak dużo wody potrzebuje Twój organizm. Aplikacja rozłoży nasze dzienne zapotrzebowanie i będzie nam o nich przypominała. Dużym plusem programu jest możliwość wprowadzenia określonych ilości wypijanych płynów. Water Your Body na bieżąco monitoruje nasze wyniki, co pozwala na ich późniejszą analizę.

fot.play.google.co

fot.play.google.co

Pobierz na Android
Pobierz na iOS

Wiesz co jesz jest obowiązkową aplikacją dla miłośników zdrowego jedzenia. Powstała z myślą o podniesieniu świadomości konsumentów na temat żywności wysoko przetworzonej. Pozwala na przeanalizowanie składników naszego jedzenia, pod względem składów chemicznych, potrzeb żywieniowych oraz nietolerancji niektórych produktów. Idealnie nadaje się do sprawdzania etykiet, gdyż zawiera bogatą, na bieżąco aktualizowaną bazę. Aplikacja została podzielona na kategorie: aromaty, barwniki, emulgatory, gazy, konserwanty przeciwutleniacze, pozostałe. wzmacniacze smaku, zapachu, substancje słodzące itp. Dzięki niej w łatwy sposób można sprawdzić co oznaczają niektóre substancje wymienione w składzie. Podobną funkcję posiada także program Chemiczne dodatki do żywności. Znajdziemy w niej spis substancji chemicznych, wraz z wyjaśnieniami. Obowiązkowe narzędzie podczas zakupów.

fot.itunes.apple.com

fot.itunes.apple.com

Pobierz na Android
Pobierz na iOS

Efektywny trening

Workout Trainer to jedna z ciekawszych aplikacji w tej kategorii. Jej największym atutem jest ogromna liczba propozycji ćwiczeń, pokazywanych krok po kroku, przez profesjonalnych trenerów. Komentarze trenera zawierają nie tylko instrukcje, ale także zachęcają do dalszej pracy i większego wysiłku. Ponadto mamy możliwość wybrania celu, na którym chcemy się skupić. Podczas treningu słyszymy głos lektora, wyświetlają się zdjęcia pokazowe, a także odliczane są sekundy do końca serii. Ponadto aplikacja podzielona jest na ćwiczenia oraz programy ćwiczeń. Druga opcja pozwala nam na osiągniecie konkretnego celu oraz pozwala rozplanować treningi na następne kilka dni.

fot.play.google.com

fot.play.google.com

Pobierz na Android
Pobierz na iOS

Dla osob, które chcą przejść na zdrowy tryb życia, ale jednocześnie nie maja zbyt wiele czasu, dobrą aplikacją są 7-minutowe ćwiczenia. Program, jak sama nazwa wskazuje, proponuje szybkie ćwiczenia, które poprawiają sprawność fizyczną i kondycję. Cały trening opiera się na HICT (High Intensity Circuit Training) czyli jednym z najbardziej bezpiecznych, a zarazem skutecznych i wydajnych sposobów na poprawę sprawności. Jedna seria składa się z dwunastu 30-sekundowych ćwiczeń wraz z 10-sekundowymi przerwami. Co najważniejsze, można je dostosować do własnych możliwości. Ponadto pozwala wykonywać je w dowolnym czasie i miejscu, bez konieczności posiadania dodatkowych gadżetów. Dzięki tej aplikacji w prosty i szybki sposób można poprawić swój stan zdrowia oraz kondycję.

fot.play.google.com

fot.play.google.com

Pobierz na iOS

HIIT – trening interwałowy, wykorzystuje coraz popularniejszą formę aktywności. Jest przeznaczony w szczególności dla osób, które chcą szybko spalić tkankę tłuszczową oraz znacznie poprawić swoją aktywność. Polega na przeplataniu krótkich okresów bardzo intensywnego wysiłku, z ćwiczeniami o bardziej umiarkowanym natężeniu. Dużą zaletą jest to, że typowy czas trwania całego treningu wynosi maksymalnie 25 minut. Ponadto ma również korzystny wpływ na wydolność tlenową organizmu. Główną zaletą aplikacji jest harmonogram treningów na kolejne 30 dni. Co więcej, pozwala ustawić czas przygotowania, czas interwałów oraz odpoczynku, a także liczbę rund. Podczas ćwiczeń program odlicza czas, dzięki czemu możemy skupić się na wykonywanym treningu.

fot.play.google.com

fot.play.google.com

Pobierz na Android


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.