Street View w nawigacji Google Maps

fot. bank zdjęć pexels.com

Google wdrożyło nową funkcję w aplikacjach mapy. Google Maps pozwala teraz na dokładne określenie naszej trasy z wykorzystaniem widoku Street View. Obraz został zarejestrowany w 360 stopniach.

Teraz korzystając z aplikacje Google Maps jeszcze łatwiej możesz sprawdzić wybraną przez siebie trasę. Oprócz informacji na temat najbliższych zakrętów oraz odległości, pojawiła się również opcja podejrzenia zintegrowanych zdjęć Street View. Niestety funkcja ta na razie dostępna jest wyłącznie dla użytkowników systemu Android. Możemy jednak przypuszczać, że już wkrótce pojawi się również w wersji na iOS.

fot.techcrunch.com

fot.techcrunch.com

Aby skorzystać z nowej możliwości należy wprowadzić bieżącą lokalizację, miejsce docelowe oraz wyświetlić trasę przejazdu. W opcjach, obok kluczowych komend nawigacji, zostały dodane miniaturki oznaczające miejsca na mapie. Po ich naciśnięciu, użytkownik przenosi się do pełnego widoku Street View. Dzięki temu, mamy możliwość precyzyjnego określania konkretnych punktów, takich jak zjazdy, czy budynki.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.