Polski hit na Google Play – darmowa aplikacja do nauki języków

fot. LingLing

fot. LingLing

fot. LingLing

Ogromny sukces polskich programistów, wystarczyło kilka tygodni, a już zyskali popularność na całym świecie. Ich aplikacja na Androida od momentu premiery zanotowała już kilkaset tysięcy pobrań. Umożliwia ona nauką trzech języków na smartphonie.

Aplikacja będąca hitem ostatnich tygodni na Google Play (ok. 500 tysięcy ściągnięć i średnia ocena 4,7/5!) nosi nazwę „LingLing”. Stworzyło ją trzech polskich programistów: Bartosz CzubaJan Gajos i Krzysztof Król. Prace nad projektem zajęły im 11 miesięcy, a ich finałem była premiera aplikacji w Google Play w listopadzie.

Dostępne są 3 wersje aplikacji: do nauki angielskiego, hiszpańskiego oraz tajskiego. Samą aplikację przetłumaczono już na 18 języków, dzięki czemu wśród ściągających ją internautów są ludzie z całego świata. Jest całkowicie darmowa, zapłacić przyjdzie nam za dodatkowe pakiety słów. Na starcie otrzymujemy ich 1500. W chwili obecnej cała baza wynosi natomiast 21 000 słów podzielonych na 3 stopnie trudności.

Jak podkreślają twórcy, w aplikacji wykorzystali szybki i prosty sposób nauki nowego języka. Jaka to metoda? Zapamiętywanie w oparciu o tzw. krzywą zapamiętania, czyli powtarzanie nowych informacji w regularnych odstępach czasu, dzięki czemu umysł jest w stanie utrwalić większą ilość wiedzy. Dzięki temu użytkownicy aplikacji mają szansę nauczyć się nowego języka w 10 miesięcy, zapamiętując nawet 750 nowych słów miesięcznie.

To co ma być wielkim atutem aplikacji, to nie tylko metoda nauczania. Całość pomyślana jest bowiem w formie animowanej gry, składającej się z dwóch części: nauki i testu. Użytkownik ma za zadanie stworzenie i rozwijanie własnej postaci. W trakcie korzystania z aplikacji będzie się stykał z każdą z kilkunastu animowanych postaci obecnych w grze. Twórcy stworzyli również możliwość dzielenia się postępami i zdobywania medali, wyzywania innych użytkowników na pojedynki. Tym samym aplikacja ma być sposobem na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

 

 

Aplikacja w trzech wersjach dostępna jest na Google Play. Więcej informacji na jej temat można znaleźć na stronie internetowej.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.