Mobilny internauta w Polsce – już wiemy kim jest

Fot. William Hook/CC/Flickr

Fot. William Hook/CC/Flickr

Fot. William Hook/CC/Flickr

5,5 mln ludzi w Polsce korzysta z internetu w komórce, a co piąty Polak używa do tego smartphona  Do czego potrzebne nam połączenie z siecią w urządzeniach mobilnych  Oto wyniki badań Isobar Mobile, które przedstawiają jakie zmiany zaszły na rynku mobilnym w latach 2010-2012.

Według badań przeprowadzonych przez Aegis Media i Hypermedia Isobar w 2010 roku z internetu w komórce korzystało tylko 3% Polaków, a już 2012 roku odsetek mobilnych internautów wzrósł do 20%. Obecnie aż 2 miliony Polaków korzysta z internetu na komórce codziennie, a 18% to posiadacze smartfonów. Liczba mobilnych internautów regularnie korzystających z dostępu do sieci wzrosła od 2010 roku o 600%.

Z infografiki przygotowanej przez Hypermedia Isobar wynika także, iż z internetu w telefonie najczęściej korzystają osoby młode, aż 39% to użytkownicy w wieku 15-24,  te o wysokich dochodach oraz studenci. Najwięcej stron internetowych mobilnie przeglądamy wieczorem,  najczęściej wykorzystywane treści to wyszukiwarki, newsy i pogoda, a największą popularnością wśród pobieranych aplikacji cieszą się komunikatory i aplikacje serwisów społecznościowych.

Isobar Mobile – infografika. Fot. Hypermedia Isobar

Isobar Mobile – infografika. Fot. Hypermedia Isobar

Aegis Media i Hypermedia Isobar przebadały 3000 Polaków w wieku od 15 do 64 lat.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.