Nudzi Cię monotonia Androida? Mamy dla Ciebie aplikację

fot. © lassedesignen - Fotolia.com

fot. © lassedesignen - Fotolia.com

fot. © lassedesignen – Fotolia.com

MIUI V5 to aplikacja dla ludzi otwartych na nowości i znudzonych monotonią Androida. Oprogramowanie wyposażone jest w możliwość zarządzania plikami, monitorowanie pakietów sieciowych i zaporę ogniową. Proces personalizacji menu stał się prosty i przyjemny dzięki rozbudowanemu systemowi tematów, ikon i tapet.

MIUI V5 to aplikacja – a właściwie oprogramowanie – stworzone i wydawane przez chińską firmę Xiaomi. Poprzednie wersje programu dla Androida raczej nie zachwycały i nie znalazły szerszego  grona odbiorców. Czy piąta odsłona może przekonać do siebie użytkowników smartfonów?

Potencjał najnowszej wersji MIUI leży w jednorodności całego systemu, to właśnie ten istotny element wpływa na szybkość działania oraz intuicyjność aplikacji. Sam system Android do wersji 4.0 miewał problemy ze stabilnością w tym zakresie, dlatego nowa nakładka podwójnie zadziwia.

miuipolska.pl/

fot. miuipolska.pl

Zmienić przyzwyczajenia

Głównym problemem dla wielu użytkowników może okazać się radykalna zmiana w stosunku do oprogramowania Android. Polecamy wtedy nie załamywać rąk i po prostu spędzić trochę czasu z nakładką, pamiętając, że każda zmiana wymaga ponownej asymilacji.

O jak rozległej metamorfozie mowa? MIUI V5 zrezygnowało z “app drawera” (lista aplikacji i widgetów zainstalowanych w systemie) wykorzystywanego przez Androida, na rzecz nawigacji bezpośrednio z pulpitów. Dodatkowo istnieje możliwość dokonania własnej konfiguracji, a lista propozycji jest naprawdę ogromna. Oprogramowanie wyposażone jest w domyślne aplikacje, np. zarządzanie plikami, monitorowanie pakietów sieciowych czy zapora ogniowa. Proces personalizacji menu stał się prosty i przyjemny dzięki rozbudowanemu systemowi tematów, ikon i tapet. Interesującym rozwiązaniem okazał się również osobny program do tworzenia wiadomości SMS, z “pop-up-owym” powiadamianiem, możliwością ustawienia godziny wysłania wiadomości oraz szerokim wachlarzem motywów.

Z dedykacją dla…

Prawdą jest, że MIUI V5 nie ma sprecyzowanej grupy docelowej, jest to aplikacja dla ludzi otwartych na nowości i może trochę znudzonych monotonią Androida. Nie należy jednak zapominać o rozbudowanych możliwościach aplikacji, doceniając przy tym pracę firmy Xiaomi, która co tydzień udostępnia nowe aktualizacje programu. Dodatkowym atutem – zachęcającym do skorzystania z oprogramowania – jest doskonała polska wersja językowa, przygotowana przez polskie studio MIUI.

Może oczekiwanie na najnowszą wersję Androida to idealny moment do pobrania alternatywnej wersji oprogramowania i sprawdzenia w praktyce jego konkurencyjności?

Pobierz aplikację wraz ze spolszczeniem


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.