Nowy kalendarz Any.Do: czy stanie się hitem wśród tego typu aplikacji?

fot. © Photographee.eu - Fotolia.com

fot. © Photographee.eu - Fotolia.com

fot. © Photographee.eu – Fotolia.com

Już wkrótce możemy zapomnieć o zwykłych kalendarzach w naszym smartfonie, ponieważ szykuje się gratka dla miłośników aplikacji typu to-do.

Twórcy usług mobilnych Any.Do już wkrótce wprowadzą nowość w postaci aplikacji Cal typu kalendarz, który będzie z nimi zintegrowany. Co prawda prace nad wersją aplikacji na Androida wciąż trwają, Cal jest dostępny jak na razie jedynie w App Store w wersji na iPhone’a, jale warto już teraz się zapoznać z tą aplikacją, która może być kolejnym udoskonaleniem bardzo dobrej usługi mobilnej jaką jest Any.Do.

Aplikacja Cal

Fot.: www.any.do/cal

Funkcjonalność i ciekawa grafika

Czym się tak naprawdę wyróżnia aplikacja Cal spośród innych proponowanych tego typu rozwiązań? Oprócz szybkiego działania i przejrzyście podanych informacji o każdym z wydarzeń, to różni się przede wszystkim tym, że będzie można ją połączyć z Any.Do w taki sposób, że wszystkie zadania będą wyświetlane w kalendarzu. Nasza nowa akcja będzie inicjowana z aplikacji Cal, a synchronizacja będzie działać automatycznie na wszystkie platformy z którymi się integruje Any.Do. W ten sposób będziemy mogli wysyłać wiadomości do zintegrowanych osób związanych z naszymi projektami.

cal-iphone2

Fot.: www.any.do/cal

Aplikacja Cal wyróżnia się integracją nie tylko z zadaniami Any.Do, ale również innymi kalendarzami i listami zadań, takimi jak Google czy Facebook. Dzięki temu będziemy mogli zarządzać nimi w jednym miejscu. Dodatkowo połączenie wtyczki z Gmailem sprawia, że łatwo będzie również wysyłać zadania z poziomu webmaila. W efekcie wszystko co zrobimy na komputerze pojawi się w naszym telefonie. Cal także będzie działał w oparciu o geolokalizację w taki sposób, że zadania będą się nam wyświetlać w zależności od tego, gdzie się będziemy znajdować. Cal poradzi sobie też z obsługą wielu kalendarzy, dodawaniem lokalizacji i łączeniem z kontaktami.

Równie istotnym elementem jest oprawa graficzna, która w Cal jest bardzo przyjemna. Aplikacja charakteryzuje się bardzo nowoczesnym interfejsem. Można wykorzystywać zdjęcia z Tumblra czy zdjęcia naszych znajomych z Facebooka. Piękne grafiki, czytelny kalendarz i to zarówno w trybie widoku tygodnia oraz miesiąca.

Cal to kalendarz wydany przez twórców multi-platformowego narzędzia Any.Do, które jest prostą aplikacją do zarządzania zadaniami. To jedna z najciekawszych aplikacji typu „to do” i – co ważne – darmowa. Ciekawe jest to, że zanim jeszcze Any.Do pojawił się na iOS, najpierw był hitem na Androidzie. W przypadku aplikacji kalendarza Cal, zadecydowano zaprezentować ją najpierw na iPhonie, lecz jej twórcy wreszcie rozpoczęli prace nad wydaniem programu w Google Play. Kalendarz Cal ma sporą szansę stać się numerem jeden wśród kalendarzy z pewnością na każdej platformie na której się pojawi. Jeżeli nie możecie się już doczekać najświeższych informacji o tej aplikacji, to na stronie Any.Do  można się zapisać do newslettera i gdy już tylko pojawi się aplikacja na Androida, zostaniemy o tym wydarzeniu powiadomieni.

Natomiast jeżeli chcielibyście wcześniej sprawdzić czy przypadnie Wam do gustu kalendarz Cal, to jedynie co możecie na dzień dzisiejszy zrobić, to dołączyć do społeczności „Any.Do Super Users” na Google + tutaj oraz przetestować androidową betę tego kalendarza poprzez aktywowanie programu beta testów.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.