Najnowszy smartfon Sony z aplikacją do trójwymiarowego skanowania twarzy i obiektów

fot.YouTube

Podczas targów IFA Sony zaprezentowało aplikację 3D Creator. Pozwala na tworzenie trójwymiarowych modeli, które wydrukujemy, zamienimy w awatar lub udostępnimy w mediach społecznościowych.

Opracowanie modelu 3D ze zwykłej fotografii jest trudnym zadaniem. Robiąc zdjęcie widzimy bowiem tylko punkty bezpośrednio znajdujące się na nim, a nie inne przedmioty znajdujące się za kamerą. Nowa aplikacja od Sony zaprezentowana podczas targów w Berlinie pozwala na zapisywanie, wyświetlanie oraz edytowanie obiektów 3D. Tworzenie modelu panoramicznego polega na przesuwaniu telefonu np. od jednego do drugiego ucha oraz wokół głowy, aby uzyskać szczegółowy wygląd. Dzięki temu otrzymamy wynik w czasie rzeczywistym, a cały proces odbywa się na smartfonie i pomiędzy 15-60 sekund, co w porównaniu z innymi metodami generowania modeli stanowi bardzo niski czas.

Jak można zobaczyć na wideo, aby stworzyć model wystarczy poruszać telefonem wokół danej osoby lub przedmiotu. Aplikacja posiada cztery tryby skanowania, które umożliwiają przechwycenie twarzy, głowy, dowolnych form oraz żywności. Zeskanowy produkt może zostać wydrukowany w formacie 3D lub zamieniony w tapetę, naklejkę, awatar czy wideo, które opublikujemy w mediach społecznościowych. Połączenie technologii AR i możliwości aplikacji pozwala np. na sprawdzanie, jak wyglądałyby dane przedmioty w innym miejscu lub czy nasza twarz pasowałaby do ciała innej osoby.

Z aplikacji skorzystają już wkrótce użytkownicy smartfonów Xperia XZ 1, XZ Compact oraz XZ Premium, gdyż pojawi się ona w najnowszej aktualizacji systemu Android 8.0 Oreo.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.