Nie wszyscy zainteresowani iPhonem X będą mogli go kupić

fot. apple.com

W ubiegłym tygodniu Apple zaprezentowało iPhone’a X stworzonego z okazji 10-lecia smartfona. Nowe funkcje urządzenia sprawiają, że użytkownicy nabrali apetytu na jego kupno, jednakże najprawdopodobniej nie wszyscy zainteresowani będą mogli go zaspokoić.

Jubileuszowy iPhone X trafi do przedsprzedaży 27 października, czyli już za nie co ponad miesiąc, a oficjalna sprzedaż ruszy 3 listopada. Najnowsze raporty m.in. KGI Securities Analyst Ming-Chi Kuo, wskazują jednak, że nie wszyscy zainteresowani będą mogli nabyć urządzenie. Nie będzie to zależne od serwerów Apple’a ani oczekiwania przed Apple Store, a stosunkowo małej liczby urządzeń, które trafią do sprzedaży. Specjaliści szacują, że ze względu na ograniczenia w dostawach przed pierwszą połową 2018 roku popyt na rynku nie zostanie zaspokojony. Liczba urządzeń, która miałaby trafić do sprzedaży to około 40 milionów, czyli około 10 milionów mniej niż pierwotnie sugerowano. Dopiero w 2018 roku dystrybucja wyniesie 90 milionów.

To, co może zachęcić do zakupu urządzenia to szklany tył i przód, wyświetlacz Super Retina, 5,8 calowy ekran OLED i po raz pierwszy brak przycisku Home. Jedną z najbardziej innowacyjnych funkcji urządzenia jest Face ID, czyli odblokowywanie urządzenia poprzez zeskanowanie naszej twarzy oraz obsługa przez intuicyjne gesty. Przyciągać może przyciągać procesor A11 Bionic oraz dwa aparaty 12 MP wraz z oświetleniem portretowym.

fot. apple.com

fot. apple.com

Zwolennicy marki nie powinni być specjalnie zaskoczeni, gdyż w przypadku każdej premiery pojawiają się obawy o niedostatek smartfonów. W tym przypadku, z racji jubileuszu urządzenia, wierni fani mogą zechcieć zainwestować blisko 5 000 złotych w iPhone’a X. To, ilu z nich się to uda poddawane jest jednak wątpliwościom, bowiem istnieje szansa, że jeśli ktoś nie zakupi go w dniu premiery, to będzie musiał poczekać do początku 2018 roku. Uważa się, że może to być taktyka marki, która chce dołożyć wszelkich starań, aby sprzedaż iPhone 8 oraz 8 Plus była znaczna, a jak można domniemać, głodni nowości, którym nie uda się zdobyć jubileuszowego modelu zdecydują się na inną nowość od Apple’a.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.