Jak robić świetne zdjęcia smartfonem? Ekspert podpowiada

fot. © filipefrazao - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © filipefrazao  - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © filipefrazao – bank zdjęć Fotolia.com

LG wraz z profesjonalnym fotografem podpowiadają, jak robić bardzo dobrej jakości zdjęcia za pomocą smartfona. Instruktaż wykonano na przykładzie telefonu LG G4.

Dzisiejsze smartfony parametrami swoich aparatów są w stanie poważnie konkurować z bardziej profesjonalnymi urządzeniami. Jednak świetna rozdzielczość i dziesiątki dodatkowych funkcji nie sprawią, że każde zdjęcie zrobione przez przeciętnego użytkownika będzie wyglądać świetnie, jeżeli nie zastosuje kilku podstawowych rad i trików.

LG wraz z profesjonalnym fotografem Colby Brownem postanowiło przedstawić 5 prostych rad, które mogą przydać się każdemu użytkownikowi. Oczywiście, część z nich skierowana jest do posiadaczy nowego modelu LG G4, ale inni także mogą poznać kilka ciekawych porad.

5 rad, które udzielił Colby Brown:

1.

Jeżeli robisz zdjęcia na zewnątrz, w uchwyceniu naturalnego światła na zdjęciu pomoże przesłona F 1.8. Jest to jedna z najlepszych przesłon w smartfonach dostępnych na rynku. Dodatkowy czujnik dobiera siłę przesłony, co pozwala na robienie zdjęć bez flesza i w prawie każdych warunkach.

2.

W wielu wypadkach należy zastosować tryb manualny. Zmiana balansu bieli, ISO, czas otwarcia migawki i szybkość ekspozycji mogą całkowicie odmienić na pozór nieciekawe zdjęcie.

3.

W nowy model LG wbudowano także czujnik koloru, który pomaga w dobraniu i dostosowaniu zdjęcia do naturalnych barw sfotografowanych osób, rzeczy i krajobrazów. Uwydatnienie niektórych kolorów i osłabienie innych pomaga także w osiągnięciu nietypowych zdjęć i rozwiązań.

4.

OIS 2.0, czy jak kto woli optyczna stabilizacja obrazu nowej generacji, pozwala na robienie doskonałych zdjęć nawet w najcięższych warunkach. Warto z niego korzystać podczas ruchu. Świetne zdjęcia gwarantowane.

5.

I coś dla posiadaczy nowego modelu LG – przedni aparat 8 MP – idealny do selfie. Ma w dodatku tryb sekwencji zdjęć. Mamy od razu możliwość wybrania najlepszego.

Oczywiście cała akcja służy promocji nowego modelu LG G4, jednak część porad może wykorzystać każdy przy robieniu zdjęć swoim smartfonem. Osobiście nie miałem do czynienia z nowym modelem LG, ale podobno aparat i jego możliwości warte są zainteresowania.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.