Android 10 dostępny na telefony Google Pixel

źródło: shutterstock.com

Użytkownicy telefonów Google Pixel, mogą od niedawna cieszyć się nowym Androidem 10 (dawniej Q). Inne modele telefonów będą musiały jeszcze trochę poczekać. Jednak jeszcze w tym roku obiecuje nowe aktualizacje.

Funkcje jakie będzie posiadał nowy Android?

Nowy Android 10 oferuje szereg nowych możliwości i stawia większy nacisk na politykę prywatności użytkownika.

Podstawowe funkcje zostaną uzupełnione o nowe funkcje prywatności i bezpieczeństwa na które od niedawna bardzo kładzie nacisk Google. W dodatku Android 10 proponuje ograniczenia wyświetleń dzięki tak zwanemu “cyfrowemu samopoczuciu“, które będzie formą zminimalizowania poczucia natłoku informacji i obrazów.

Co więcej, widoczna jest również inspiracja iPhonem i systemem iOS, gdyż możliwa będzie także nawigacja gestami, która bardzo przypomina to, co proponuje konkurent.

Dodatkowym atutem mogą okazać się również inteligentne podpowiedzi, które usprawnią poszukiwania ważnych aplikacji i ustawień w telefonie. Google pomyślało także o tym, aby zminimalizować zużycie baterii i zaproponowało użytkownikom ciemny motyw, który się do tego przyczynia.

Jednak jedną z najważniejszych funkcji nowego Androida 10, jest szybsza poprawa ochrony systemowej, a co za tym idzie, aktualizacje związane z bezpieczeństwem będą częstszym zjawiskiem, niż do tej pory.

Skąd taki nacisk na bezpieczeństwo i prywatność?

Wszystko spowodowane jest ogromnym naciskiem, który obecnie wywierany jest na Google względem polityki prywatności. Co więcej, sam gigant podejmuje działania mające na celu usprawnienie systemów zabezpieczających.

Dodatkowo, każdy kto będzie posiadał aktualizację w postaci nowego Androida 10, otrzyma powiadomienia na temat dostępności naszej lokalizacji. Co ciekawe funkcja ta, była przez pewien czas dostępny na smartfonach Apple – niestety została zlikwidowana po protestach programistów.  Użytkownicy będą mogli także sprawować większą kontrolę nad powiadomieniami, dzięki możliwości wyłączenia aplikacji, które są rozpraszające.

Czy użytkownikom telefonu Google Pixel, a następnie innych modeli, nowy Android przypadnie do gustu?


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.