Messenger testuje szyfrowanie wiadomości

http://newsroom.fb.com/

Popularny komunikator Messenger testuje szyfrowanie treści. Wygląda jednak na to, że będzie ono dużo bardziej ubogie niż w przypadku innego komunikatora, bowiem WhatsApp zaproponował znacznie więcej opcji i zrobił to już jakiś czas temu.

Faza testowa

http://newsroom.fb.com/Facebook w piątek poinformował, że szyfrowanie wiadomości w komunikatorze Messenger weszło właśnie w fazę testową. Jednak jedynie wąska grupa użytkowników będzie miała okazję sprawdzić działanie nowej funkcji o nazwie „secret conversations”.

Jeszcze tego lata

Facebook zastosował technologię od Open Whisper System, czyli tę samą, którą wprowadził w aplikacji Whats App, którego właścicielem jest również Facebook. Szyfrowanie, które ma być udostępnione dla wszystkich jeszcze tego lata będzie opcjonalne i możliwe jedynie pomiędzy dwoma konkretnymi użytkownikami.

Ograniczenia

Po włączeniu opcji szyfrowania, wiadomości będą mogły być odczytane jedynie na urządzeniu nadawcy i odbiorcy. Dodatkowo do dyspozycji będzie dostępna funkcja samoczynnego kasowania wiadomości – po wybranym czasie lub po jej przeczytaniu.

Czytaj więcej: WhatsApp wprowadził pełne szyfrowanie treści


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.