Jak ustawić ulubiony plik MP3 jako dzwonek w iPhonie?

źródło: shutterstock.com

Ustawienie ulubionej piosenki w telefonie z systemem operacyjnym Android nie jest problemem. Pojawia on się natomiast u użytkowników iPhone’a, którzy muszą się z tym trochę pomęczyć. Jak to zrobić?

Wybierz program

Jeżeli chcesz zmienić swój dzwonek w iPhonie na utwór, który lubisz lub do którego jesteś przyzwyczajony, powinieneś przede wszystkim zacząć od zainstalowania programu do przycinania utworów lub zrobić to z pozycji iTunes. Najlepiej wykonać ten proces na komputerze.

W zakładce Muzyka, musisz wybrać odpowiedni plik, następnie dodać go do biblioteki, a gdy pojawi się już na liście, wybrać Opcję i ustawić odpowiednio początek i koniec wybranego przez siebie wcześniej fragmentu. Powinieneś też pamiętać, że fragment utworu jaki chcesz ustawić na dzwonek nie może być dłuższy niż 30 sekund. I już! Masz przygotowany dzwonek, który spełnia Twoje oczekiwania. Co dalej?

Utwórz wersję dla AAC

Gdy na Twojej liście zobaczysz kolejny, podobny plik z tym samym utworem, powinieneś stworzyć również tak zwaną wersję dla AAC. Powinieneś zmienić rozszerzenie pliku na m4m.

Mając już nowy format utworu, ponownie powinieneś go przyciąć. Jeżeli nie widzisz swojego rozszerzenia, prawdopodobnie zostało ono ukryte. Możesz je włączyć wchodząc w Mój Komputer i wybrać zakładkę Widok. Tam wystarczy już tylko zaznaczyć okienko Rozszerzenie nazw plików.

Gdy już oba pliki są gotowe, podłącz telefon do komputera i kliknij na Dźwięki w menu, w aplikacji iTunes. Przeciągnij dźwięk z pulpitu, a następnie zsynchronizuj dźwięki. Ostatni krok to po prostu wybranie go jako dźwięk dzwonka w menu telefonu iPhone’a. Gotowe!

Kiedy to się nie uda?

Jeżeli plik do konwertowania pochodzi z aplikacji iTunes lub z serwisu Apple Music, nie zmienisz tych utworów w dzwonki. Wynika to z faktu, że są one po prostu zablokowane.

Jeżeli to Twoje prywatne pliki, być może nie zostały one przez Ciebie dobrze pobrane na komputer z chmury lub ich modyfikacja nie jest z jakiegoś powodu możliwa, np. format utworu nie jest dostosowany do wersji AAC. Czasem zdarza się też, że użytkownicy zapominają o synchronizacji już skonwertowanego utworu z iPhonem. Jeżeli w Twoim przypadku wszystko jest odpowiednio dostosowane, wykonaj powyższe kroki i ciesz się ulubionym utworem, który od teraz stanie się również Twoim dzwonkiem.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.