Apple traci swoje zapasy przez koronawirusa

źródło: unsplash.com

Koronawirus opanowuje już coraz więcej krajów. Na półkach w sklepach zaczyna brakować środków czystości, czy produktów o długim terminie przydatności. Niedługo może się okazać, że zabraknie również sprzętu elektronicznego.

Zapasy Apple się kończą

Chociaż nagłówek brzmi trochę jak żart, to jest od tego daleki. W niedawnym raporcie, opublikowanym na stronie bloomberg.com, Apple poinformowało, że zapas iPodów i iPhonów wystarczy jedynie na dwa do czterech tygodni. Sprawa jest na tyle poważna, że informacja ta została już wysłana również do pożyczkodawców oraz klientów, dla których prawdopodobnie zabraknie sprzętu w najbliższych dniach. Powodem jest przede wszystkim niedobór części w niektórych sklepach oraz brak możliwości wysyłki spowodowanej lękiem przed zakażeniem.

Ponadto, o ile na ten moment ogłoszenie nowego iPada Pro od Apple nie jest zagrożone, tak nie pojawiają się informacje o nowych modelach telefonów. Podobna sytuacja ma także miejsce w innych firmach, które zajmują się wytwarzaniem sprzętów elektronicznych. I nie jest to dziwne.

Lęk przed wirusem COVID-19

Zatrzymanie produkcji sprzętów elektronicznych może znacznie wpłynąć na sytuację finansową firm zajmujących się nowymi technologiami i sprzętami elektronicznymi. W związku z tym, że wiele części jest produkowanych w Chinach, producenci znanych marek typu Apple boją się ewentualnego przeniesienia się wirusa na sprzęcie, a tym samym negatywnego wpływu na opinię odbiorców.

Co więcej, zamówienie z Chin nie może być również realizowane, gdyż istnieje odpowiedni zakaz. Może się zatem okazać, że za kilka tygodni, jeżeli wirus nie ustanie, będziemy mogli mówić o pustkach również w dziedzinie technologii. Jednak nie miejmy im tego za złe. To wszystko dla naszego bezpieczeństwa i czasem naprawdę warto cierpliwie poczekać. Na ten moment, trzymamy jedynie kciuki za to, aby naukowcy zatroszczyli się o odpowiednia ochronę przeciw wirusowi COVID-19.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.