Biblioteka w smartfonie? Poznaj najlepsze aplikacje do czytania książek

źródło: unsplash.com

Uwielbiasz czytać książki? Chcesz mieć zawsze pod ręką najciekawsze pozycje, ale bez konieczności noszenia ciężkich wolumenów? Ciesz się możliwościami, jakie dają e-booki. Tym bardziej, że w roli czytnika świetnie sprawdzi się Twój smartfon!

Legimi – aplikacja do czytania książek

aplikacja Legimi

źródło: apps.apple.com/

Wśród najlepszych aplikacji do czytania ebooków na smartfonie nie może zabraknąć Legimi. Przejrzysty katalog obejmujący kilkadziesiąt tysięcy książek, w tym darmowe pozycje, pozwala znaleźć interesujące tytuły z ulubionych kategorii. W dedykowanej urządzeniom mobilnym aplikacji możemy przeszukiwać katalog, dodawać wybrane książki na półkę oraz pobierać je, tak, aby cieszyć się możliwością czytania nawet bez dostępu do internetu.

Z pełnej oferty Legimi, która jest swoistą wypożyczalnią książek, można korzystać w ramach różnych pakietów, wśród których każdy może znaleźć opcję odpowiednią dla siebie.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Empik Go – aplikacja do czytania książek i słuchania e-booków, podcastów

aplikacja EmpikGo

źródło: play.google.com

Ciekawą alternatywą dla Legimi stanowi aplikacja Empik Go. Aplikacja oferuje ponad 70 tysięcy audiobooków, e-booków oraz podcastów. Zarówno w opcji płatnej, jak i darmowej, pozwala na spędzenie niezliczonych godzin na czytaniu. Po pobraniu wybranych książek do biblioteki możemy korzystać z nich w każdej chwili, również będąc offline.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Woblink – aplikacja do czytania i słuchania

aplikacja Woblink

Aplikacja Woblink otwiera dostęp do księgarni z e-bookami i audiobookami. Ale znaleźć tu też można liczne darmowe książki, czasopisma i komiksy. Jest to także także czytnik z możliwością dopasowania opcji czytania do indywidualnych preferencji, jak również odtwarzacz audiobooków, z możliwością dopasowania tempa słuchania.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

LitRes – aplikacja do czytania i słuchania

aplikacja LitRes

źródło: play.google.com

Bogatym źródłem e-booków jest także platforma książek cyfrowych LitRes. Dedykowana jej aplikacja możliwia ona czytanie i słuchanie książek na urządzeniach mobilnych. Do dyspozycji czytelników pozostaje kilkaset darmowych tytułów, a także tysiące pozycji do kupienia. Co jednak ciekawe, przed zakupem dowolnej książki zawsze można zapoznać się z obszernym, darmowym fragmentem.

Pobierz na Android

ReadEra – aplikacja do czytania książek

aplikacja ReadEra

źródło: play.google.com

Kolejna nasza propozycja to całkowicie darmowa aplikacja, która pozwala czytać e-booki w różnych formatach, w tym PDF, EPUB, MOBI, DOC, AZW3, DJVU, ODT i innych. Nie ma tu reklam, propozycji wewnętrznych zakupów i bazy książek, ale proste w obsłudze funkcje czytnika. Łatwa nawigacja po książkach, personalizacja parametrów czytania takich jak regulacja jasności, marginesów czy orientacji strony, jak również tryb czytania wielu dokumentów to jedne z możliwości aplikacji ReadEra.

Pobierz na Android

Wolisz słuchać niż czytać? Poznaj 10 najlepszych stron i aplikacji z audiobookami!

Czytnik PocketBook – aplikacja do czytania i słuchania

Alternatywą dla ReadEra jest aplikacja – czytnik PocketBook. Aplikacja obsługuje 26 formatów e-booków i audiobooków, w tym formaty komiksów takie jak CBR i CBZ. Dlatego bez trudu odtworzymy w niej zarówno książki, jak i czasopisma, komiksy i inne materiały.

W aplikacji znajdziemy też liczne motywy kolorystyczne i tryby czytania, w tym tryb czytania nocnego. Z jej pomocą można łatwo i wygodnie zarządzać księgozbiorem we własnym smartfonie.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Wattpad – aplikacja do czytania książek

Choć Wattpad nie jest typową aplikacją do czytania e-booków, to warto zwrócić na nią uwagę. Dlaczego? Ponieważ otwiera ona dostęp do platformy społecznościowej skoncentrowanej wokół czytelnictwa. To tu można dzielić się swoją twórczością i poznawać opowieści niezależnych pisarzy z całego świata. Aplikacja umożliwia też nawiązanie kontaktu z członkami tej niezwykłej międzynarodowej społeczności.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Mamy nadzieję, że znajdziecie dla siebie odpowiednią aplikację. Przyjemnej lektury!


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.