10 stron i aplikacji z audiobookami, które powinieneś poznać

Życie w biegu sprawia, że nie mamy zbyt wiele czasu na wypożyczanie książek z biblioteki, a następnie ich czytanie. Wielu z nas, nie czuje również potrzeby kupowania takich pozycji, po które sięgnie tylko raz. Z pomocą mogą przyjść audiobooki. Gdzie warto ich posłuchać?

Audiobooki znane są nam już od jakiegoś czasu. Wcześniej były jednak nagrywane na płytach winylowych lub kasetach. Dziś mamy możliwość odtwarzania naszych ulubionych pozycji w internecie za pomocą licznych stron czy aplikacji. My przygotowaliśmy dla Was 10 aplikacji, które są warte uwagi.

1. Aplikacja z audiobookami – Storytel

źródło: apps.apple.com

Storytel to miejsce, gdzie możesz słuchać audiobooków non stop przy pomocy swojego telefonu. Do wyboru posiadamy aż 19 kategorii, w tym:kryminały, erotyki, poezja, dla dzieci, biznes i ekonomia, itd. Mamy także możliwość słuchania wybranych audiobooków w trybie offline. Każdy nowy użytkownik, dostaje okres próbny, który trwa 14 dni, zupełnie za darmo. Możemy wówczas sprawdzić czy serwis spełnia nasze oczekiwania. Jeżeli tak, miesięczny abonament wynosi 29,99 zł.

W dodatku Storytel jest dostępny zarówno na telefony z iOS, jak też na te z Androidem.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

2. Strona z audiobookami – Audioteka

źródło: apps.apple.com

To kolejna strona, która może poszczycić się zarówno płatnymi, dobrymi publikacjami, jak też tymi bezpłatnymi. Audioteka oferuje nam aż 2,5 tysiąca godzin darmowych rozdziałów, funkcję drzemki, brak reklam, a także możliwość zmiany ustawień prędkości i odtwarzanie audiobooków w trybie offline. Aplikacja jest bezpłatna bez względu na system operacyjny, jednak dostęp do niektórych książek jest płatny.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

3. Strona z audiobookami – Wolne lektury

źródło: wolnelektury.pl

Ten punkt może okazać się przydatny zwłaszcza dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Możemy wybrać autora, epokę, gatunek i rodzaj treści, które zostaną zaprezentowane przez lektora. Wszystko oczywiście za darmo.

4. Aplikacja z audiobookami – Spotify

źródło: spotify.com

Być może niewielu z nas zdaje sobie z tego sprawę, ale Spotify obok muzyki oferuje nam porządną bazę audiobooków. Są one możliwe do odsłuchania za darmo lub płatnie. Różnica jest taka, że w tym pierwszym przypadku, mogą przeszkadzać nam reklamy. Jednak samą aplikację możemy pobrać na telefon i mieć ją zawsze w zasięgu swojej ręki. W dodatku, jeżeli pobierzemy dany utwór czy audiobook, istnieje możliwość słuchania w trybie offline.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

5. Aplikacja z audiobookami – Empik GO

źródło: apps.apple.com

Empik, to zapewne jedno z tych miejsc, które przychodzi na myśl jako pierwsze, gdy mowa o audiobookach. Wybierając abonament, musimy zdecydować, który najbardziej odpowiada naszym preferencjom. Pakiecie z ofertą zawierająca nielimitowany dostęp do audiobooków, to koszt 39,99 złotych za miesiąc. Przewidywany jest również okres próbny, który trwa 14 dni. Zyskujemy wówczas dostęp do 4 000 audiobooków i 25 000 e-booków. Mamy możliwość także pobrania aplikacji na oba serwisy operacyjne.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

6. Aplikacja z audiobookami – Audiobook Player

źródło: apps.apple.com

To aplikacja, którą możemy bezpłatnie testować przez 30 dni. Pełną wersję, możemy kupić za 2$, czyli około 8 złotych. Możemy w niej klasyfikować książki zależnie od tego, czy już przeczytaliśmy książkę, dopiero czytamy czytamy, czy dopiero planujemy się z nią zapoznać. Ponadto, aplikacja zapamiętuje moment, w którym ostatnio przerwaliśmy słuchanie, nawet wtedy, gdy zaczniemy odtwarzać innego audiobooka.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

7. Aplikacja z audiobookami – Lecton

źródło: apps.apple.com

Lecton to również aplikacja, która jest obsługiwana zarówno przez telefony z iOS i Androidem.Jednak obok 2 000 audiobooków po polsku, możemy posłuchać także: 150 audycji, polskie podcasty i audio seriale, lektury szkolne i nagrania relaksacyjne, itd. Wiele z nich jest obsługiwana bezpłatnie, ale możemy także wykupić pakiet miesięczny w cenie 19,99 złotych.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

8. Strona z audiobookami – Virtualo.pl

źródło: virtualo.pl

Virtualo.pl to serwis, dzięki któremu możemy zakupić audiobooki. Możemy samodzielnie wybrać kategorię, autora i tytuł lub zasugerować się tym, co najchętniej wybierali inni. Dodatkowo, na stronie możemy również znaleźć odpowiednie materiały do nauki sześciu języków obcych. Każdy audiobook jest czytany przez profesjonalnego lektora. Próbkę jego umiejętności, możemy sprawdzić na serwisie YouTube, wybierając kanał Virtualo.

9. Strona z audiobookami –Publio.pl

źródło: publio.pl

Publio to kolejny serwis godny polecenia. Podobnie jak Virtuolo, proponuje pokaźną liczbę audiobooków, które możemy wybierać spośród wielu kategorii. Na tej stronie, możemy także dokonać zakupu e-booków i e-prasy. Co jakiś czas pojawiają się także informacje o promocjach, a niektóre audiobooki można ściągnąć okazyjnie za darmo.

10. Strona z audiobookami – Audiobooki.com

źródło: audiobooki.com

W tym przypadku mamy do czynienia ze stroną, która przygotowała wersję mobilną jedynie na system operacyjny iOS. Jak widzimy na załączonym wyżej obrazku, mamy tu możliwość wybrania różnych kategorii, w tym “Darmowe”, która obejmuje te audiobooki, za które nie trzeba płacić. Aplikacja Audiobooki oferuje nam również udostępnienie ulubionych treści na Facebooku i dzielenie się nimi z najbliższymi. Co ważne, w każdej chwili może je również pobrać i zgrać na płytę CD.

Pobierz na iOS

Znaliście te strony i aplikacje do słuchania audiobooków? A może któraś z nas została przez nas pominięta?


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.