Powstał Android 12L – nowość dla dużych ekranów

Figurka przedstawiająca Android

źródło: shutterstock.com

Widząc rosnące zainteresowanie dużymi ekranami oraz tabletami, a także składanymi smartfonami, Google postanowiło wyjść temu naprzeciw. I tak oto, już w roku 2022 pojawi się nowe oprogramowanie – Android 12L.

Android 12L

Nowe oprogramowanie od Google będzie nosiło nazwę Android 12L. Litera “L” znalazła się tam nie przez przypadek. Jest ona skrótem od słowa long, czyli długi. Ma ono być dopasowane do urządzeń dużych i składanych. Oczywiście w dalszym ciągu będą mogli z nich korzystać użytkownicy smartfonów, natomiast w tym przypadku kilka funkcji może nie być do końca widocznych. W związku ze zmianami, gigant technologiczny przygotował również poradnik dla deweloperów, w których wyjaśni swoje zalecenia, a także interfejsy API oraz odpowiednie narzędzia. Wszystko po to, aby dostali oni szansę naniesienia do Sklepu Play odpowiednich poprawek. Co nie mniej istotne, w Sklepie Play pojawią się także odpowiednie czujniki sprawdzające jakość aplikacji, aby sprawdzić jak poradzi sobie ona z dużymi ekranami.

Dobry ruch Google

Nie wystarczają nam już małe smartfony. Producenci ścigają się wręcz na rynku o uwagę konsumenta. Dlatego też nowsze modele telefonów czy tabletów zaskakują rozmiarem lub nietypowością. Jeszcze kilka lat temu, nikt by nie przypuszczał jak wielki sukces odniosą składane smartfony, będące niejako powrotem do przeszłości, gdzie królowały telefony z klapką. Dziś jednak ich sprzedaż wygląda obiecująco. Dlatego też Google postanowiło odpowiedzieć na potrzeby producentów i konsumentów. Tym bardziej, że sam odpowiada za jednego z nich, czyli Google Pixel. I najwidoczniej firma wyszła z przekonania, że aby pomóc sobie, należy też pomóc innym.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.