Aplikacje do matematyki. Nauka i rozwiązywanie zadań

źródło: shutterstock.com

Dobra aplikacja do rozwiązywania zadań z matematyki to nieocenione wsparcie dla uczniów. Szczególnie tych, którzy są w trakcie przygotowań do egzaminów, na czele z maturą. Sprawdź, jakie aplikacje warto zainstalować w swoim telefonie.

Photomath

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

Photomath to niezwykle przydatna aplikacja do rozwiązywania zadań z matematyki. Z jej pomocą można sfotografować dowolne działanie, a aplikacja do zadań z matematyki rozwiąże je w kilka sekund. To, co jednak jest szczególnie ważne, to nie sam wynik, lecz prezentacja sposobu rozwiązania wybranego działania. Dzięki temu można dokładnie przeanalizować jak prawidłowo rozwiązać każdy problem matematyczny. Aplikacja do matematyki Photomath udostępnia także kalkulator naukowy, który również oprócz wyniku prezentuje poszczególne etapy rozwiązywania działania.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Microsoft Math Solver

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

Microsoft Math Solver to kolejna doskonała aplikacja do rozwiązywania zadań z matematyki. Z jej pomocą można rozwiązywać rozmaite problemy matematyczne, między innymi z takich dziedzin jak arytmetyka, trygonometria, algebra, statystyka itp. Dokładne wyjaśnienia i interaktywne wykresy ułatwiają zrozumienie jak dojść do prawidłowego rozwiązania zadań. Aplikacja do zadań z matematyki Microsoft Math Solver podsuwa również podobne problemy matematyczne i materiały wideo na ten temat, aby przeanalizować dane zagadnienie na innych przykładach.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Matematyka — zadania i gry

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Gry edukacyjne to świetny sposób na naukę, gdyż mocno angażuje uczniów w proces przyswajania wiedzy. Interesująca aplikacja do matematyki z grami, quizami i testami pozwoli przyswoić i utrwalić wiedzę. Materiał jest podzielony tak, że apka przyda się zarówno uczniom szkół podstawowych, jak i średnich. Maturzyści dzięki niej poćwiczą takie zagadnienia jak logarytmy, funkcje trygonometryczne, wzory skróconego mnożenia, ciągi i wiele innych.

Pobierz na Android

Quick Brain

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

Aplikacja do matematyki Quick Brain sprawdzi się zarówno jako narzędzie do powtórek materiału przed sprawdzianami i egzaminami, jak i jako aplikacja trenująca umysł. W aplikacji można znaleźć między innymi puzzle edukacyjne, gry matematyczne, gry logiczne, łamigłówki i wiele innych ciekawych opcji.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Wzory matematyczne

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Każdy uczeń wie, jak trudno zapamiętać niejednokrotnie bardzo skomplikowane wzory matematyczne. Dlatego zamiast uczyć się ich na pamięć lepiej skupić się na ich prawidłowym wykorzystaniu. A po potrzebne wzory można zawsze sięgnąć do aplikacji mobilnej w swoim smartfonie. Dzięki niej bez trudu zdefiniujemy wartość bezwzględną liczby, prawidłowo zastosujemy wybrany wzór skróconego mnożenia albo obliczymy pole i objętość dowolnej bryły.

Pobierz na Android

Generator zadań

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Aplikacja do matematyki generująca zadania z wybranych tematów to świetne narzędzie do sprawdzania własnej wiedzy i utrwalania materiału. Do każdego zagadnienia przygotowano krótkie wprowadzenie, więc aplikacja do rozwiązywania zadań pozwala odświeżać wiedzę i uzupełniać ewentualne braki. Ćwiczenia dostępne w generatorze zadań obejmują naukę na poziomie starszych klas szkoły podstawowej oraz na poziomie szkół średnich, dlatego będzie to doskonała pomoc w czasie przygotowań do egzaminów, w tym do matury podstawowej i rozszerzonej z matematyki.

Pobierz na Android

Sztuczki matematyczne

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Sztuczki matematyczne to bardzo ciekawa aplikacja do rozwiązywania zadań. Aplikacja zapoznaje użytkowników z wieloma trikami, które przyśpieszają i ułatwiają liczenie. Dzięki ich znajomości można o wiele szybciej wykonać zadania domowe oraz rozwiązać zadania na sprawdzianach i egzaminach, a to wszystko bez użycia kalkulatora.

Pobierz na Android

Mobilna aplikacja do rozwiązywania zadań to świetny sposób na systematyczną naukę matematyki w każdej wolnej chwili, bez podręczników i pomocy naukowych. Dlatego warto wybrać taką, która najlepiej odpowie na indywidualne potrzeby i rozpocząć efektywną naukę.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.