Airbnb chce nam pomóc w zwiedzaniu i testuje nową usługę „Podróże”

fot. © Antonioguillem - bank zdjęć Fotolia.com

Nowa oferta Airbnb polegać będzie na zadbaniu o całą podróż, a nie tylko, tak jak to było do tej pory, o miejsce noclegowe. Od tej pory, każdy chętny będzie mógł skorzystać z oprowadzenia po danym mieście przez lokalnych użytkowników. Oczywiście usługa „Podróże” nie jest obligatoryjna dla wszystkich użytkowników serwisu.

W poprzedni weekend Airbnb zaczęło fazę testów nowej funkcji. Zaproszono do niej użytkowników, którzy planowlali podróż do San Francisco na grudzień tego roku i już szukali ofert mieszkań, ale do tej pory jeszcze się nie zdecydowali. Za stałą opłatą, serwis oferuje im od 3 do 5 wycieczek dziennie, w zależności od ich preferencji, a każda z podróży ma wyróżniać się na tle innych, dostępnych w biurach podróży.

Trzy rodzaje wycieczek

W wersji pilotażowej nowej usługi serwisu Airbnb, pojawiły się trzy, zupełnie różne propozycje wycieczek w San Francisco. Jedna z nich skupia się na odkrywaniu i wspinaniu się po wzgórzach, kolejna to odkrywanie smaków i kuchni San Francisco, a ostatnia, „Mission locals”, polega na wizycie w najmodniejszych miejscach miasta.

Co ciekawe, jeśli użytkownicy zdecydują się wcześniej na taką usługę, w czasie trwania wycieczek Airbnb zapłaci za jeden posiłek dziennie i podróż z lotniska.

Świeże powietrze, joga i najmodniejsze miejsca w mieście

Według projektu, „Podróże” mają obejmować również zajęcia na świeżym powietrzu, jak jazda na rowerze, kajakarstwo, żeglarstwo, wizytę w najpopularniejszych i najbardziej lubianych restauracjach w mieście, medytację czy jogę. Do wyboru, do koloru.

Póki co, opcja „Podróże” dostępna jest wyłącznie dla tych, którzy zostali zaproszeni do jej testowania i tak naprawdę nie mamy pewności, czy zostanie ona zrealizowana i udostępniona do użytku dla każdego z nas, ale jeśli projekt wypali w San Fancisco, prawdopodobnie pojawią się nowe miasta w ofercie „Journeys”, a potem kolejne i kolejne…


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.