10 najciekawszych aplikacji, które powstały w 2019 roku

źródło: shutterstock.com

Rok 2019 obfitował w powstawanie wielu nowych aplikacji. Niektóre z nich były ciekawe, inne mniej. Jednak my, jako podsumowanie tego tematu, wybraliśmy 10 takich, które zasługują na Waszą uwagę!

Wybrane przez nas aplikacje zostały wybrane zgodnie z naszymi subiektywnymi odczuciami. Staraliśmy się, aby każda z nich dotyczyła zupełnie innej tematyki. Tak, aby każdy znalazł coś dla siebie.

1) Research – aplikacja od Apple’a

źródło: apple.com

O tej aplikacji pisaliśmy jakiś czas temu, gdyż w wielu środowiskach budziła niemałe kontrowersję. Powodem jest przede wszystkim wprowadzenie swoich poufnych danych medycznych. Z założenia, taka aplikacja miała pomóc użytkownikom iPhone’a dbać o swoje zdrowie, pamiętać o wizytach lekarskich, itd. Jednak w rzeczywistości, wiele osób ma co do tego zastrzeżenia w związku z niedawnym wyciekiem chronionych danych.

Nie da się jednak zaprzeczyć, że pomysł nie jest zły i na pewno wielu osobom mógłby pomóc. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że aplikacja Research powstała przy współpracy z WHO i jest dopracowana tak, żeby zarówno mężczyźni, jak też kobiety znalazły w niej coś dla siebie.

2) Transkrypcja na żywo

źródło: play.google.com

Szokujący jest fakt, iż dopiero teraz powstała taka aplikacja, która tłumaczy komunikat głosowy na tekst. Co prawda, były już podejmowane takie próby, jednak z dość mizernym efektem. A szkoda! Aplikacja ta może być bowiem dobrym rozwiązaniem dla osób Głuchych i niedosłyszących i to właśnie z myślą o nich powstała. Polega ona na tym, że po przystawieniu telefonu do osoby mówiącej, komunikat głosowy przetwarzany jest na tekst. Ułatwia kontakt w ponad 70 językach i dialektach. W dodatku, aplikacja Transkrypcja na żywo posiada wszystkie funkcje, jakich potrzebują osoby z tym rodzaje niepełnosprawności, gdyż została ona opracowana przy współpracy z uniwersytetem Gallaudeta, najlepszej uczelni w USA dla osób z wadą słuchu. Niestety, jest ona dostępna jedynie na system operacyjny Android. Oto krótki film prezentujący aplikacje:

Pobierz na Android

3) Aplikacja Twittera na komputery Mac

Tak, to się stało w tym roku. Również pisaliśmy o tym artykuł w październiku, chwilę po ogłoszeniu ostatecznej decyzji Twittera w tej sprawie. Może nie jest ona najciekawsza, jednak na pewno ważna dla użytkowników tego rodzaju komputera. Nowa aplikacja jest wielozadaniowa i daje użytkownikowi możliwość łączenia jej z wieloma innymi oknami. Dodatkowo, posiada ona takie same funkcje, jak aplikacja Twitter na system operacyjny iOS.

Pobierz w sklepie App Store

4) Whale – Aplikacja Facebooka do tworzenia memów

źródło: komputerswiat.pl

Aplikacja do robienia memów? Facebook właśnie taką wypuścił w roku 2019. Nosi ona nazwę Whale. Jej działanie jest bardzo proste. Jak zapewne się domyślacie, dodajemy w niej obrazek, na który następnie nanosimy tekst, emoji lub filtry. Dodatkowo możemy również dodawać własne linie i wzory, dzięki odpowiedniemu narzędziu. Co prawda, nie odbiła się ona szerokim echem, gdyż właśnie to cechuje mniejsze projekty aplikacji Facebooka. Co nie zmienia faktu, że to dosyć ciekawy i interesujący projekt. Być może nie do końca jest ona potrzebna, ale ciekawa. Tym bardziej, że to właśnie na Facebooka i Instagrama memy trafiają najczęściej.

5) Endel – zrelaksuj się!

źródło: apps.apple.com

Jesteśmy z roku na rok coraz bardziej zestresowani. Cały czas żyjemy w biegu i nie mamy czasu na to, aby się odprężyć. Dlatego, w roku 2019 powstała aplikacja Endel, której zadaniem jest to ułatwić. Co więcej, mamy nadzieję, że dużo osób będzie z niej korzystało również w 2020 i późniejszych latach. Chyba, że powstanie coś lepszego. Ale do rzeczy! Na czym polega aplikacja? W aplikacji mamy do wyboru cztery podstawowe tryby, w tym na zwiększenie naszej koncentracji i pomoc w zaśnięciu. Na ekranie wyświetlają się obrazy, a w tle słychać dźwięki, szumy i uderzenia, które pozytywnie wpływają na naszą pracę mózgu. Zresztą, zobaczcie sami:

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

6) Spectre Camera – aplikacja od Apple’a

źródło: apps.apple.com

W tym zestawieniu nie mogło również zabraknąć jednej z tych aplikacji, którą wybrał Apple, jak jedną z najlepszych, które powstały w roku 2019. My akurat postawiliśmy na aplikację Spectre Camera. Użytkownicy mogą ja wykorzystać do robienia zdjęć o długim czasie naświetlenia. Dodatkowo, możemy ze zdjęć usunąć niechciane elementy i sprawia, że nasze zdjęcia są niemalże idealne. Od teraz, gdy poprosisz kogoś o zrobienie Tobie zdjęcia, możesz być jedynym człowiekiem na tle pięknego krajobrazu, nawet, gdy wkradną się do niego, np. osoby spacerujące obok Ciebie. Możemy również samodzielnie tworzyć efekty świetlne i bawić się obrazem. Co więcej, Spectre Camera jest prawdopodobnie bardzo łatwa w obsłudze. Zobaczcie jak działa to w praktyce:

Pobierz na iOS

7. Air France – czyli jak pokonać jetlag

źródło: play.google.com

Zmiana stref czasowych nie jest już problemem. W 2019 roku, powstała aplikacja Air France, która ułatwia nam przetrwanie tego ciężkiego czasu. Air France oblicza czas jetlagu i wybiera atrakcje, które pasują do naszego nastroju. W dodatku możemy uwzględnić, czy jesteśmy zmęczeni, czy nie. Informacje podawane są w czasie rzeczywistym i pozwalają tak zaplanować czas, aby nasz organizm nie był za bardzo zmęczony. Proponuje nam 130 różnych atrakcji, począwszy od jedzenia, zakupy, kulturę i inne, starannie dobrane atrakcje. Niestety, mogą się nią cieszyć jedynie użytkownicy systemu operacyjnego Android.

Pobierz na Android

8) Ablo – i bariera językowa staje się mitem

źródło: play.google.com

Skoro była jedna z najlepszych aplikacji roku 2019 wybrana przez Apple’a, to teraz przyszedł czas na Google. A ten, jako taką aplikację wskazał Ablo. I nie ma się co dziwić, gdyż jest ona bardzo przydatna. Dzięki tej aplikacja, możemy komunikować się z każdym człowiekiem na ziemi. Aplikacja ma bowiem wbudowanego tłumacza, który świetnie sobie poradzi nawet wtedy, gdy każdy z kim rozmawiasz będzie używał zupełnie innego języka. Dzięki temu masz możliwość poznawania nowych kultur, zwiedzania nawet najmniejszych zakątków na świecie. W dodatku, aplikacja oferuje nam rozmowy twarzą w twarz, co także sprawi, że staniemy się bardziej otwarci na świat i ludzi z innych kręgów kulturowych. Niestety, Ablo jest dostępna jedynie na Androida.

Pobierz na Android

9) PanParagon – już nie szukaj wersji papierowej

źródło: apps.apple.com

Co prawda, aplikacja ta powstała w połowie roku 2018, ale najwięcej rozgłosu zyskała własnie w 2019. PanParagon, to aplikacja bez które wielu użytkowników nie wyobraża sobie już życia. Jak sama nazwa wskazuje, PanParagon pozwala nam przechowywać…paragony. Zamiast trzymać w portfelu papierowe dokumenty zakupowe, możemy je zeskanować, opisać i umieścić w odpowiednim folderze dzięki aplikacji. Tym samym, wszystkie dowody zakupów mamy przy sobie i trudniej jest nam je zgubić. W jednym z folderów możemy też dodawać paragony za zakupy spożywcze. Dzięki temu zyskamy kontrolę nad naszymi wydatkami. To jedna z tych aplikacji, które działają wręcz niezawodnie i o której było naprawdę dość głośno na licznych forach internetowych. A oto recenzja aplikacji:

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

10) Complete Music Reading Trainer – zostań muzykiem

źródło: play.google.com

Na koniec aplikacja dla przyszłych muzyków lub osób, które chciałyby zdobyć wiedzę w tym temacie.Dzięki tej aplikacji, nauczysz się czytać nuty, poznasz wszystkie klucze, zyskasz dostęp do bazy dźwięków, otrzymasz statystyki i liczne ćwiczenia oraz utworzysz nowe programy treningowe dla wybranych osób, w tym rodziny i znajomych. Ta aplikacja zwłaszcza rozkochała w sobie środowiska muzyczne oraz nauczycieli, którzy uczą tego przedmiotu w szkołach. Wśród propozycji na forach związanych z nauką nut, dźwięków i szeroko pojętej muzyki – bardzo często pojawia się w propozycjach. Jest dostępna jedynie dla użytkowników Androida.

Pobierz na Android

Rok 2019 obfitował w wiele ciekawych i niespotykanych aplikacji. My jednak wybraliśmy te, które naszym zdaniem są najciekawsze. Dodatkowo, staraliśmy się dobrać je w taki sposób, aby również w roku 2020 każdy znalazł tu coś dla siebie.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.