Postanowienia noworoczne? Zobacz aplikacje, które Ci pomogą je zrealizować

źródło: shutterstock.com

Nowy rok, nowy ja. Przynajmniej do 2 stycznia. Później co prawda pamiętamy o postanowieniach, ale często odkładamy je na kolejne miesiące, aż w końcu ich nie realizujemy. A może po prostu brak nam odpowiednich aplikacji?

Sylwester już jutro, a zawsze przy tej okazji zaczynamy myśleć o zmianach i planach na kolejne 12 miesięcy. Przygotowaliśmy listę najpopularniejszych postanowień noworocznych wraz z propozycjami aplikacji, które ułatwią ich realizację.

1) W 2021 zacznę regularnie ćwiczyć

źródło: apps.apple.com

Zacznę ćwiczyć i na pewno w przyszłym roku moje ciało będzie w końcu jakoś wyglądało!” – powiedziałeś/powiedziałaś tak kiedyś sobie? Jeżeli tak, to albo właśnie czyta to wysportowana osoba, albo postanowienie skończyło się jedynie na słowach.

Jeśli to ta druga opcja, musisz wypróbować aplikację Daily Workouts Fitness Trainer. Aplikacja jest bezpłatna, a dodatkowo otrzymujemy filmiki z konketnymi ćwiczeniami. Zawierają one zarówno te, które pokazują ćwiczenia odchudzające, jak również te wzmacniające nasze partie mięśniowe.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

2) Moja dieta się zmieni – zacznę zdrowo jeść

źródło: apps.apple.com

Owoce i warzywa z bio upraw, zdrowe produkty z ekologicznych sklepów i zero słodyczy. Wiesz, że nie zawsze te kategorie oznaczają zdrową żywność? Czasami przede wszystkim liczy się skład. Tylko kto miałby czas szukać szkodliwych substancji na bardzo długiej etykiecie, gdzie liczba substancji oznaczonych E przeraża i sprawia, że zaczynasz myśleć o sobie jak o lampce?

Właśnie tu z pomocą może przyjść aplikacja Wiesz co jesz. Dzięki niej, mamy możliwość przeskanowania etykiety i dowiedzieć się co spożywamy wraz z tym produktem. Zresztą, zobaczcie na poniższym filmiku aplikację w akcji:

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

3) Regularne picie wody nie będzie problemem

źródło: apps.apple.com

Woda w organizmie jest bardzo potrzebna. To jeden z podstawowych budulców naszego ciała. Nawyk jej picia często wskazywany jest jako postanowienie na Nowy Rok. Z pozoru to nic trudnego, ale wielu z nas polega na tym polu bitwy. Dlatego powstaje coraz więcej aplikacji, których zadaniem jest nam pomóc. Przykładem jest aplikacja My Water & Drink Reminder na iOS czy Drink Water Reminder na Android.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

4) W tym roku rzucę palenie

źródło: apps.apple.com

“Śmierdzisz!”, czy “Czy Ty wiesz ile pieniędzy rocznie wydajesz na papierosy?!” to wypowiedzi, które często słyszysz? Postanawiasz rzucić palenie, ale niestety, od 2010 Ci się to nie udaje? Rok 2020 może być tym przełomowym! Wystarczy, że zainstalujesz na swoim telefonie aplikację, która pomoże Ci rzucić ten nałóg.

Jeżeli jesteś użytkownikiem systemu operacyjnego iOS, polecamy aplikację QuitNow, natomiast dla wszystkich, którzy posiadają Androida, polecamy Rzuć palenie. I tak, dzięki tej aplikacji zobaczysz jaki wpływ na Twoje zdrowie ma rzucenie palenia, będziesz mógł śledzić swoje postępy i zbierać motywujące nagrody. Miejmy nadzieję, że pomoże Ci to spełnić wykrzyczane podczas otwierania szampana postanowienie.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

5) Nowy rok – mniej nerwów

źródło: apps.apple.com

A po co te nerwy i stres? Jeżeli Twoim postanowieniem noworocznym było właśnie opanowanie emocji, ale nie potrafiłeś tego dotrzymać, być może robisz to źle. Spróbuj skorzystać z aplikacji Sanvello. To aplikacja stworzona przez psychologów, która jest opracowana w taki sposób, aby przeciwdziałać stresom, nerwom, lękom, a nawet depresji.

Dzięki niej, będziesz mógł śledzić swoje emocje, a także rady na temat tego, jakie zmiany możesz wprowadzić, aby zmienić swój nastrój i kierować się częściej tymi zdrowymi emocjami. Aplikacja jest płatna i jej koszt to około 30 złotych miesięcznie lub około 210 złotych rocznie. Jednak jak wiemy, spokój jest bezcenny.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

6) Nauczę się nowego języka

źródło: apps.apple.com

Większość z Was na pewno nie jest zdziwiona naszym wyborem. Oto jedna z lepszych, o ile nie najlepsza aplikacja do nauki języków obcych. Duolingo to zupełnie darmowa aplikacja, wymagająca jedynie zarejestrowania się. Posiada ponad 30 języków, gdzie każdy przygotowany jest przez odpowiednich lingwistów. W dodatku, do złudzenia przypomina ona grę, a za każdą poprawną odpowiedź zdobywamy punkty. Gdy opowiemy źle, Duolingo wysyła nam wskazówki jak to zrobić, aby je wyeliminować. To co? Jakiego nowego języka nauczysz się w 2020? Teraz nie masz już wymówki.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

7) Zacznę oszczędzać!

źródło: apps.apple.com

Nie wiesz gdzie podziewa się Twoja wypłata, a do następnej jeszcze kilka dni? To pierwsza oznaka tego, że być może powinieneś zacząć oszczędzać, albo po prostu skupić się na tym, co kupujesz. I tu z pomocą przychodzi aplikacja PanParagon.

Papierowe paragony zawsze w magiczny sposób gdzieś giną, więc taka aplikacja może okazać się bardzo przydatna, gdy planujesz i kontrolujesz swój budżet. Aplikacja oferuje statystyki, które pomogą zaplanować miesięczny budżet, pomoże Ci znaleźć najlepszą opcję na ubezpieczenie sprzętu elektrycznego, zgromadzi wszystkie Twoje karty lojalnościowe, a także przypomni o kończącej się gwarancji na dany przedmiot. Tak, to wszystko potrafi jedna aplikacja. W dodatku, która jest całkowicie darmowa.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

8) Przestanę marnować jedzenie

źródło: apps.apple.com

Bądź eko! Bądź eko! A tu proszę! Restauracje każdego dnia wyrzucają świeże jedzenie, które mogłoby trafić właśnie do Ciebie. Idea tej aplikacji łączy się również poprzednim postanowieniem, czyli oszczędzaniem pieniędzy. Dlaczego? Gdyż dobre, zdrowe posiłki z restauracji czy sklepów, które trafiłyby do kosza wylądują w twoich rękach za około 10 złotych. W jaki sposób?

Wystarczy zainstalować aplikację Too Good To Go i poprzez lokalizację wybrać takie miejsce, które oferuje posiłek mający wylądować w koszu. Gdy już się na coś zdecydujesz, musisz odebrać posiłek i… zajadać pyszne dania w niższej cenie. Matka Ziemia na pewno Ci za to podziękuje!

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

9) Ograniczę social media

źródło: apps.apple.com

Ciągle siedzisz tylko na tych Facebooku i Instagramaie? Zaczyna Ci to przeszkadzać? Pewnie każdego roku postanawiasz sobie, że w tym roku będziesz korzystał z mediów społecznościowych tylko sporadycznie. Jeżeli tak, to ta aplikacja doskonale radzi sobie z ciągłą chęcią wejścia na media społecznościowe, jak też dłonią klejącą się do telefonu.

Po zainstalowaniu Forest wybierasz czas, który chcesz poświęcić na realne rozmowy z przyjaciółmi i rodziną, a w tym czasie na telefonie rośnie drzewo. Co się stanie, gdy jednak zmienisz zdanie? Zabijesz swoją sadzonkę! A przecież tego nie chcesz, prawda? To świetna motywacja do nie sięgania po smartfon i skupieniu się na innych rzeczach.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Mamy nadzieję, że aplikacje przypadną Wam do gustu. Przy ich wyborze kierowaliśmy się oczywiście własnym doświadczeniem oraz opinią innych użytkowników. Według nas zasługują one na uwagę przy poszczególnych postanowieniach noworocznych. Mamy nadzieję, że w 2020 wszyscy damy radę ich dotrzymać. Powodzenia!


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.