Zakupy na Amazonie z Android Wear

fot. © Robert Lehmann - Fotolia.com

fot. © Robert Lehmann - Fotolia.com

fot. © Robert Lehmann – Fotolia.com

Ta propozycja może spodobać się przede wszystkim fanom technicznych nowinek albo zakupowym maniakom. O co chodzi? Od kilku dni możliwe jest robienie zakupów w największym na świecie sklepie internetowym za pośrednictwem zegarka.

Jak to działa?

Zakupy na Amazonie z Android Wear, źródło: play.google.com

Zakupy na Amazonie z Android Wear, źródło: play.google.com

Co zrobić, jeśli podczas porannych podróży do pracy zatłoczoną komunikacją miejską masz w zwyczaju przeglądać strony sklepów internetowych i robić w nich zakupy? Zdarza się, że autobus jest tak przepełniony pasażerami, że wydostanie smartfonu z kieszeni graniczy z cudem? Najnowsza aktualizacja aplikacji Amazonu stanie się rozwiązaniem twoich problemów: wprowadzono do niej wiele ułatwień, a jej interfejs został przystosowany do mniejszego rozmiaru wyświetlacza – donosi portal androidauthority.com. Dzięki temu możliwe jest przeglądanie produktów, kupowanie czy też dodawanie ich do listy zakupów bez użycia telefonu czy komputera.

Wystarczy spełnić kilka warunków. Po pierwsze – posiadać urządzenie z Android Wear, w tym przypadku smartwatch. Po drugie zaktualizować system. Po trzecie wreszcie… mieszkać w Stanach Zjednoczonych. Na razie tylko za oceanem możliwe jest bowiem dokonywanie zakupów przez inteligentny zegarek. Polscy amatorzy tego typu rozwiązań są zmuszeni poczekać do momentu, w którym Amazon powstanie w naszym kraju (a mówi się o tym już od dłuższego czasu).

W sklepie Google Play czytamy ponadto, że aplikację na Android Wear dostosowano do urządzeń pracujących w systemie Android 4.3. i wyższym, poprawiono dotychczasowe błędy oraz zapewniono wsparcie dla Lollipopa. Zakupy dokonywane mogą być przy pomocy komend głosowych, a żeby uruchomić program wystarczy powiedzieć „Start Amazon”. Jeśli wszystko okaże się tak proste, jak zapewnia producent, wydawanie pieniędzy stanie się jeszcze większą przyjemnością niż do tej pory.

Jak to zazwyczaj bywa, istnieją również minusy tego typu rozwiązania. Przede wszystkim nie wiadomo, ile osób będzie chętnych do takiej „zakupowej” rewolucji chociażby ze względu na niewielkich rozmiarów ekran zegarka, który może okazać się po prostu niewygodny w użyciu.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.