Google Drive, OneDrive, Dropbox w jednym miejscu – objawienie czy przebiegły plan?

fot. © Cifotart - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Cifotart - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Cifotart – bank zdjęć Fotolia.com

Kto chciałby móc zaprzestać korzystania z kilku (czasami nawet kilkunastu) aplikacji obsługujących poszczególne konta w chmurze na rzecz jednego programu pozwalającego na zarządzanie wszystkimi innymi wirtualnymi dyskami? Zapewne każdy. Firma Lenovo postanowiła odpowiedzieć na te potrzeby i w związku z tym stworzyła specjalną aplikację. Dopóki się nad tym nie zastanowić wszystko prezentuje się idealnie. Oczywiście istnieje jedno „ale”.

REACHit, źródło: play.google.com

REACHit, źródło: play.google.com

REACHit nam ułatwi życie…

Nadzieja na zgromadzenie wszystkich kont w jednym oraz zarządzanie nimi przy pomocy jednego hasła i loginu pojawiła się wraz z premierą aplikacji REACHit. Ma ona za zadanie obsługiwać wszystkie nasze wirtualne dyski. Tak więc jeśli używamy na przykaład Dropboxa, Dysku Google, One Drive czy Boxa, program zwyczajnie je scala. Wystarczy pozbyć się wszystkich aplikacji dotąd je obsługujących na rzecz produktu chińskiej marki Lenovo. Po rejestracji będziemy mieć dostęp do danych zgromadzonych w różnych miejscach. Co więcej, nie tylko wirtualnych miejscach – aplikacja „przenosi” do komputera nawet pliki z urządzeń mobilnych.

Dodatkowo produkt został zintegrowany z zestawem narzędzi, które pozwalają na edycję konkretnych plików. REACHit pozwala między innymi na kopiowanie, usuwanie, przenoszenie, zmianę nazwy czy udostępnianie plików. Aby móc używać tego samego loginu i hasła konieczne jest założenie konta Lenovo ID. Z poziomu komputera można to zrobić na specjalnej stronie – czytamy w  spidersweb.pl.

…a firmom dostęp do danych

Mimo swej niezaprzeczalnej funkcjonalności program nie przekonuje do jego używania, bowiem pod przykrywką ułatwienia życia, kryje się drugie dno. Chodzi o zgromadzenie wszystkich naszych danych w jednym miejscu. Oczywiście nie do końca wiadomo czy i w jaki sposób miałyby one zostać wykorzystane, ale niezaprzeczalnie dla wielu firm jest to nie lada gratka.

Reach it pobierzecie tutaj:

Lenovo zapowiada, że niebawem pojawi się także aplikacja dla urządzeń pracujących w systemie iOS.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.