Smartfon zamiast klucza do samochodu

www.youtube.com

Volvo wdraża alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych kluczyków do samochodu. Jeszcze w tym roku firma rozpocznie testy aplikacji na smartfony, dzięki której klienci będę mogli bezdotykowo otworzyć i zapalić silnik swojego pojazdu.

www.youtube.com

Rozwiązaniem dla tradycyjnego klucza ma być klucz cyfrowy, czyli aplikacja na telefon. Dzięki niej gdy kierowca zbliży się do samochodu on automatycznie otworzy drzwi i uruchomi silnik. Kilka telefonów może otwierać jeden samochód i na odwrót – jeden telefon kilka samochodów. Będzie to szczególnie wygodne dla rodzin z jednym samochodem bądź dla jednego właściciela kilku pojazdów. Według reklamy Volvo, ma być to rozwiązanie jedynie alternatywne i kierowca jeśli zechce, otrzyma również standardowy kluczyk.

Volvo pokazał również jak cyfrowy klucz może zostać wykorzystany w biznesie. Klient będzie mógł wypożyczyć samochód jeszcze w czasie swojej podróży i opłacić za jego wynajem. Dzięki geolokalizacji wbudowanej w aplikację, klient łatwo znajdzie wypożyczony samochód i go otworzy za pomocą telefonu, a to wszystko bez kontaktu z pracownikiem wypożyczalni.

Pojawia się jednak wiele skomplikowanych pytań dotyczących bezpieczeństwa oraz jedno proste – co kiedy wyładuje się nasz telefon?


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.