5 telefonów z najlepszymi bateriami

Który telefon kupić: ten z wszystkimi możliwymi bajerami, czy ten trochę skromniejszy? To pierwsze pytanie, które nasuwa się przy zamiarze zakupu nowego smartfona. Jednak jego funkcjonalność będzie zależała przede wszystkim od… baterii.

Dostępne na rynku urządzenia są prawdziwymi multizadaniowymi kombajnami. Od dzwonienia, przez surfowanie po internecie i nagrywanie filmów, po obsługę zestawu VR – smartfonem można zrobić już prawie wszystko. Jednak te wszystkie opcje i funkcje zwiększając jednocześnie funkcjonalność telefonu mogą ją pogorszyć. Jak?

Nadal najsłabszym ogniwem (nie tylko smartfonów) jest bateria. Są co prawda projekty, które dają nadzieję na bardzo wydajne magazyny energii, ale jak na razie to pieśń przyszłości. Obecnie każda dodatkowa funkcja, coraz lepsze procesory i większa pamięć obciążają baterię, znacznie skracając jej żywotność i czas pracy na jednym ładowaniu. W wielu przypadkach, w pełni naładowana bateria wystarcza na dzień pracy urządzenia. Jednak jak się okazuje, nie wszystkie telefony są tak energożerne. Consumer Report stworzył listę pięciu smartfonów, które pomimo bardzo dobrych parametrów technicznych i dużej ilości funkcji, łaskawie obchodzą się z baterią, a nam pozwalają na wygodniejsze korzystanie z nich.

Oto lista i krótki opis parametrów telefonów i ich baterii:

1. Samsung Galaxy S5 – jego bateria wytrzymuje 20 godzin pracy i ma wymienną baterię. Niestety, Galaxy S5 nie ma opcji bezprzewodowego i szybkiego ładowania, a bateria ma tylko 2800 mAh.

źródło: Kārlis Dambrāns/ Flickr.com CC 2.0

2. Motorola Droid Turbo 2 – na jednym ładowaniu popracuje 24 godziny, ale bateria jest nie wymienna. Posiada za to technologię szybkiego bezprzewodowego ładowania Qi / PMA. Bateria ma pojemność 3760 mAh.

3. Samsung Galaxy Note4 – bateria wytrzyma 24 godzinna pracę i co ważne możemy ją wymienić. Możemy go szybko naładować, ale niestety nie bezprzewodowo. Bateria ma pojemność 3220 mAh.

źródło: Maurizio Pesce/ Flickr.com CC 2.0

4. Samsung Galaxy S6 Active – wymiar czasowy pracy baterii jest identyczny z Note4, niestety jednak, bateria jest niewymienialna. Możemy ją za to szybko i bezprzewodowo naładować. Jej pojemność to 3500 mAh.

5. Motorola Droid Turbo – ten telefon popracuje 24 godziny. Naładujemy go szybko i bezprzewodowo, a bateria ma pojemność 3900 mAh.

A może Wy macie swoje typy? Które telefony działają najdłużej, jednocześnie oferując naprawdę duże możliwości?


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.