Przypomnij mi w miejscu, a nie o konkrentej godzinie – przydatna funkcja iPhona

fot. CC0 Public Domain

fot. CC0 Public DomainPrzypomnienie klik, klik, klik – „Pamiętaj, zrób przelew jak tylko wrócisz do domu!”. Ustaw godzinę, ale o której ja właściwie wrócę w domu? A gdyby tak ustawiać przypomnienia poprzez lokalizacje? Twój iPhone to potrafi!

Czasem przypomnienia zdają się na nic jeśli telefon nie przypomni nam w odpowiednim momencie. Dlatego iPhone jest wyposażony w funkcję, która umożliwia przypominanie po ustalonej wcześniej lokalizacji. Przykładowo zbliżamy się do warzywniaka po drodze do domu, nasz iPhone o tym wie, że jesteśmy w pobliżu i wyskakuje wcześniej ustawiona fraza „Kup ziemniaki!”.

Jak ustawić przypomnienie za pomocą lokalizacji?

Na iPhonie wchodzimy w ikonkę „Przypomnienia”, następnie klikamy na plusik aby dodać nowe przypomnienie. Wpisujemy tekst zadania, o którym nie możemy zapomnieć i wybieramy po prawej stronie literkę „i” w kółku. Pojawi się nowe okienko „Szczegóły”, w którym wybieramy kiedy telefon ma nam przypomnieć lub gdzie chcemy aby nam przypomniał. Po udostępnieniu naszej lokalizacji możemy albo wybrać bieżące miejsce albo wpisać konkretny adres. Dodatkowo decydujemy czy telefon ma nam przypomnieć kiedy dotrzemy na miejsce czy może kiedy je opuścimy. Co więcej możemy zwiększyć lub też zmniejszyć odległość od naszego punktu na mapie. Czyli przykładowo musimy pamiętać aby zabrać ważne dokumenty z domu, iPhone nam o tym przypomni jak tylko zaczniemy się nieznacznie oddalać. Teraz już nie ma opcji aby nie zapamiętać!


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.