Prognoza pogody – najpopularniejsze aplikacje pogodowe na Androida

Jednego dnia zapomnisz parasola i nagle okazuje się, że cały mokry wracasz do domu. Kolejnego weźmiesz ze sobą kurtkę, a po południu zaczniesz marzyć o krótkim rękawie. Uniknąłbyś tego, gdybyś miał te aplikacje!

Wybrane przez nas aplikacje potrafią zauroczyć nie tylko sprawdzalnością pogody, ale także warstwą wizualną. Wszystkie są dostępne wyłącznie dla użytkowników systemu operacyjnego Android.

Weawow – aplikacja pogodowa

Prognoza pogody

źródło: play.google.com/

To jedna z ładniejszych aplikacji do prognozy pogody, jakie oferuje Google Play. Po jej zainstalowaniu i uruchomieniu, nasza uwagę przykuwają przepiękne zdjęcia, oddające warunki pogodowe. Zazwyczaj są one również zrobione w lokalizacji, której się obecnie znajdujemy. Chyba, że żaden użytkownik przed nami się tam nie znalazł. Ponadto, i to dobra wiadomość dla osób kochających fotografię, można za jej pośrednictwem sprzedawać na giełdzie Weawow również zdjęcia wykonane przez siebie. W kwestii prognozy pogody, do wyboru mamy: na żywo, na dziś, na jutro, na kolejne 48 godzin oraz na 7 dni. Dodatkowo, aplikacja pokazuje także temperaturę: odczuwalną, na żywo, najniższą, najwyższą. Sprawdzimy również prawdopodobieństwo opadów deszczu, opady atmosferyczne, wilgotność, punkt rosy, zachmurzenie, ciśnienie atmosferyczne, prędkość i kierunek wiatru, indeks UV, widoczność, jakość powietrza, pyłek. Dostaniemy także pełen wykaz danych związanych ze słońcem i księżycem, jak: wschód, zachód, zmierzch, fazy księżyca, pełnia, nów, liczba dni po nowiu.

Aplikacja zachwyca łatwością i przejrzystością interfejsu oraz animowaną mapą pogody. Mamy również możliwość wyboru motywu pomiędzy jasnym, a modnym ostatnio ciemnym. A to wszystko za darmo i bez reklam. Ocena tej aplikacji w Sklepie Play to 4,8.

Pobierz aplikację

Meteo – aplikacja pogodowa

prognoza pogody

źródło: play.google.com

Meteo to również wyjątkowa aplikacja do prognozy pogody. Nie posiada ona niestety już tak ładnego interfejsu jak jej poprzedniczka, ale za to jest on równie czytelny i łatwy w obsłudze. Jeżeli lubisz wykresy to również powinna Cię ona zainteresować, ponieważ właśnie w takiej formie pojawiają się przewidywania pogodowe. Za jej pomocą możemy sprawdzić pogodę w aż 35000 miejscowości w Polsce oraz w 5000 za granicą oraz dodać własną geolokalizację z dodaną przez nas nazwą. Swoje ulubione miejscowości zmieniamy za pomocą przycisków głośności. W aplikacji znajdziemy również komentarz synoptyka oraz model krótko i długoterminowy (UM/COAMPS). Twórcy Meteo zadbali też o nasz transfer danych, gdyż dostajemy cache ściągniętych meteogramów.

Aplikacja jest bezpłatna, a jej ocena w Sklepie Play to 4,7.

Pobierz aplikację

YoWindow – aplikacja pogodowa

Prognoza pogody

źródło: play.google.com

Jej twórcy mówią o niej magiczna. I rzeczywiście, trudno się z nimi nie zgodzić. Jej interfejs przypomina bajkowy świat, a my sami czujemy, jakbyśmy do niego przenikali. Ale spokojnie, są również realne zdjęcia – równie piękne. Co zasługuje w tym przypadku na szczególna uwagę to dopasowanie grafiki do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Oznacza to, że gdy pada na zewnątrz, widzisz deszcz także na swoim telefonie.

Mamy też możliwość obserwowania żywych obrazków, np. przechadzających się zwierząt, lądujących samolotów czy śpiewających ptaków. Słońce wschodzi w tym samym czasie co w prawdziwym życiu, a fazy księżyca są zgodne z rzeczywistością. Co ciekawe, krajobraz w aplikacji zmienia się 5 razy w roku, aby jeszcze bardziej oddać autentyzm widzianej przyrody. Z aplikacja dowiemy się również jaka obecnie jest temperatura panująca na zewnątrz, indeks UV, temperatura wody oraz prawdopodobieństwo opadów.

Prognoza pogody jest dostarczana przez Foreca (nowcasting), yr.no (met.no), METAR, National Weather Service (NWS), Weather Underground, Open Weather Map.

Aplikacja posiada dwie wersję – płatną i bezpłatną. Opcja Premium pozwala nam dodać własne zdjęcie z galerii i w ten sposób rezygnujemy również z reklam.

Ocena tej aplikacji w Google Play to 4,7.

Pobierz aplikację

Pogoda & Radar – aplikacja pogodowa

Prognoza pogody

źródło: play.google.com

Wszelakie odcienie błękitu – tak możemy określić interfejs tej aplikacji. Jest on przejrzysty, a całość wygląda dość zachęcająco. Prognoza pogody, w zależności od naszych ustawień, zostaje nam dostarczana odpowiednio w odstępach godzinowych i dziennych. Dowiemy się też o prawdopodobieństwie, intensywności i czasie trwania opadów. Poznamy informacje o ciśnieniu atmosferycznym, wilgotności powietrza, temperaturze odczuwalnej, prędkości i kierunku wiatru oraz, co może być dobrą informacją dla miłośników akwenów wodnych – temperaturze wody w morzu.

Ponadto, z poziomu aplikacji sprawdzimy informacje dla alergików, nasłonecznieniu, godzinach wschodu i zachodu słońca oraz wskaźniku promieniowania UV. W trosce o aktualność informacji na temat klimatu i pogody, Pogoda & Radar oferuje również dzienną dawkę wiadomości o zmianach, jakie zachodzą na tym podłożu.

To również bezpłatna aplikacji. A jej ocena w Sklepie Play wynosi 4,5.

Pobierz aplikację

Pogoda norweska dla Polski i świata – Yr

źródło: play.google.com

Ta aplikacja nie jest być może tak ładna wizualnie jak poprzednie, natomiast powinna spodobać się wszystkim minimalistom. Zmiany pogodowe możemy obserwować w odstępach godzinowych, a w razie nagłej zmiany pogody, użytkownik dostaje taką informację. Dzięki wykresom, zaobserwujemy dokładne zmiany pogodowe, planując sobie odpowiednie działania podczas prognozy długoterminowej. Klikając w opcję “Obszar wokół ciebie”, dostaniemy też dane na temat zanieczyszczeń powietrza oraz rozprzestrzeniania się pyłów. Informacje jakie znajdują się w aplikacji są dostarczane przez Norweski Instytut Meteorologiczny. Niestety, nie obsługuje ona języka polskiego.

Aplikacja jest bezpłatna. A jej ocena w Sklepie Play wynosi 4,4. Dostępna jest także dla użytkowników systemu operacyjnego iOS.

Pobierz aplikację

Wszystkie z wymienionych przez nas aplikacji, zdecydowanie wyróżniają się na tle innych. Są ciekawe, ładne i dokładne. Mamy nadzieję, że któraś z nich szczególnie przypadła Wam do gustu i stanie się dla Was tą wymarzoną. Bo jak to mówią, skoro coś jest to trzeba z tego skorzystać. ;)


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.