Jak osoby bezrobotne mogą skorzystać z Bitcoina?

Bitcoin na ciemnym tle

źródło: shutterstock.com

Artykuł Partnera

Zastanawiasz się, jak Bitcoin może przynieść korzyści osobom bezrobotnym? Dowiedz się, jak Bitcoin może pomóc ludziom pozbawionym pracy.

Powszechnie mówi się, że Bitcoin sprzyja jedynie obeznanym z technologią i zamożnym finansowo członkom społeczeństwa. Jednak wiele badań udowodniło, że Bitcoin może być jedną z największych broni do walki z ubóstwem i deprywacją finansową. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym osoby bezrobotne mogą skorzystać z Bitcoina. Poniższy artykuł omawia, w jaki sposób Bitcoin pomaga bezrobotnym.

Zwiększona integracja finansowa

Stopy bezrobocia są zazwyczaj bardzo wysokie w krajach rozwijających się. Ponadto, w większości tych regionów brakuje usług bankowych. Większość populacji w tych krajach nie posiada również wysokiej jakości edukacji, co utrudnia im dostęp do usług finansowych. Bitcoin nie wymaga jednak umiejętności technicznych ani dostępu do usług bankowych. Każdy, kto ma smartfona i dostęp do Internetu, może łatwo korzystać z Bitcoina. Większość ludzi w krajach rozwijających się ma smartfony, internet i wykształcenie podstawowe, co pozwala im na dokonywanie transakcji bitcoinowych.

Obecnie istnieje wiele platform obsługujących transakcje Bitcoin, takich jak profit maximizer, oferujących początkującym samouczki i inne zasoby, aby nauczyć się o tym jak działa bitcoin i używać go. Platformy takie jak giełdy kryptowalutowe wymagają niewielkiego kapitału do handlu bitcoinami. W rezultacie, nawet mniej wykształceni i zatrudnieni ludzie mogą stać się częścią globalnego systemu finansowego.

Możliwości gospodarcze

Bitcoin jest zdecentralizowaną walutą cyfrową, która oferuje również różne możliwości ekonomiczne. Bezrobotni mogą również wykorzystać te możliwości, aby zarobić pieniądze i poprawić swój standard życia. Oprócz handlu Bitcoin na giełdach kryptowalutowych, takich jak ta wymieniona powyżej, ludzie mogą również zarabiać pieniądze dzięki Bitcoin poprzez posiadanie i wydobywanie. Ci z umiejętnościami obliczeniowymi mogą zaangażować się w wydobycie Bitcoina, aby wygenerować dochód. Mogą również zarabiać pieniądze poprzez gromadzenie udziałów Bitcoin. Jest to jednak strategia długoterminowa, która wymaga czasu przed realizacją zysków. Wiele firm opartych na Bitcoinach stale poszukuje ludzi do promowania swoich usług i produktów. Większość z tych miejsc pracy wspiera pracę zdalną z laptopem, komputerem lub smartfonem i internetem. Ci, którzy są bezrobotni, ale znają Bitcoina, mogą również zarabiać pieniądze z marketingu tych produktów i usług online. Strony polecające są jednymi z najbardziej popularnych platform oferujących takie możliwości.

Nieograniczony dostęp do kapitału

Większość krajów rozwijających się stosuje surowe środki regulacyjne, które ograniczają przepływ kapitału do i z ich granic. To znacznie utrudnia tym regionom dostęp do funduszy dla biznesu i innych działań gospodarczych. Bitcoin może rozwiązać ten problem, ponieważ jest zdecentralizowaną walutą, nie podlegającą żadnej władzy rządowej. Oznacza to, że nawet instytucje w gospodarkach rozwijających się nie mogą ograniczać ludzi przed wysyłaniem i otrzymywaniem płatności w Bitcoin. Poza tym, żaden rząd nie może wpływać na podaż Bitcoinów. To pozwala bezrobotnym na łatwy dostęp do kapitału na zakup zwykłych towarów i usług oraz inwestycji. Bitcoin ułatwia również udzielanie pożyczek typu peer-to-peer. To może nie zakończyć bezrobocia, ale może znacznie zwiększyć szanse bezrobotnych na uzyskanie środków na codzienne potrzeby i rozpoczęcie działalności.

Niższe opłaty transakcyjne

Osoby bezrobotne nie mają odpowiednich możliwości finansowych, a wyższe opłaty transakcyjne pobierane przez tradycyjne systemy bankowe dodatkowo utrudniają im życie. Utrudnia im to wysyłanie i odbieranie niewielkich kwot pieniędzy. Bitcoin może być jednak najlepszym rozwiązaniem dla takich ograniczeń, ponieważ ma relatywnie niższe opłaty transakcyjne. W przeciwieństwie do przelewów bankowych i kart kredytowych, transakcje Bitcoinen nie angażują pośredników. Zamiast tego, występują one w systemie blockchain, co znacznie zmniejsza opłaty transakcyjne. W związku z tym użytkownicy mogą wysyłać i odbierać niewielkie kwoty pieniędzy w dogodnym dla siebie czasie. Zmniejsza to obciążenie finansowe związane z transgranicznymi transferami pieniężnymi, a jednocześnie poprawia dostęp do kapitału.

Bitcoin nie zlikwiduje bezrobocia i biedy, ale może znacznie zwiększyć szanse na zdobycie kapitału i inwestycje. Oferuje również różne możliwości ekonomiczne, które bezrobotni mogą wykorzystać do poprawy swojego standardu życia.

Artykuł Partnera


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.