Czy Google Android Wear zdominuje oprogramowanie dla inteligentnych zegarków?

fot. © magraphics.eu - Fotolia.com

fot. © magraphics.eu - Fotolia.com

fot. © magraphics.eu – Fotolia.com

Coraz więcej plotek, domysłów, ale i faktów znanych jest na temat oprogramowania Android Wear, mającego być wykorzystanym między innymi w inteligentnych zegarkach. W ostatnim czasie Google ujawniło szereg istotnych informacji na ten temat.

Rywalizacja na rynku technologii do noszenia rozwija się coraz bardziej dynamicznie. Google nie zamierza zostać w tyle, a nawet więcej – zamierza wysunąć się na prowadzenie. Zegarki z Android Wear mają się opierać przede wszystkim na usłudze Google Now, co pozwoli na błyskawiczne połączenie urządzenia z telefonem. Z poziomu naszego nadgarstka można będzie nie tylko odczytać proste komunikaty, przejrzeć powiadomienia, pogodę, co zaoferowała już konkurencja, ale także dostępne będą funkcje mapy wraz z lokalizacją czy głosowa obsługą, pozwalającą odpisywać na wiadomości tekstowe bez wyciągania smartfona z kieszeni.

LG, Motorola a może Samsung?

Android Wear jest rozwiązaniem software’owym, a więc oprogramowanie to ma docelowo trafić do grupy urządzeń, które aktualnie są w produkcji w stadium prototypu lub być może nawet jeszcze w fazie projektowej.

W sieci pojawiły się pierwsze filmy promujące wygląd nowego inteligentnego zegarka spod marki Motoroli. Jest to jeden z niewielu okrągłych zegarków, a właśnie takie oglądamy na filmach promocyjnych od Google’a. Motorola poinformowała o wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów i dostępności dwóch wersji: skórzanej i metalowej. Nic dziwnego, że producent pod skrzydłami Google znacznie szybciej i precyzyjniej pracuje nad wyprodukowaniem własnego smartwatcha. Zegarek ma się pojawić w sprzedaży latem tego roku.

A może LG G stanie się przełomowym zegarkiem z oprogramowanie Android Wear? Ten model ma się pojawić w sprzedaży już w następnym kwartale tego roku i wiele wskazuje na to, że będzie pierwszym zegarkiem z Android Wear. LG także skupia się także na wyglądzie i praktycznych aspektach zegarka, poza tym ma być on przyjazny różnym deweloperom. Producent na stronie produktu zamieścił logo Android Wear.

fot. http://www.lg.com/global/gwatch

fot. http://www.lg.com/global/gwatch

Ale w grę wchodzi jeszcze Samsung i HTC, z którymi Google stale współpracuje. Laureata kolejnego wyścigu technologicznego najpewniej poznamy już niebawem.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.