Pomocne aplikacje dla rodziców

fot. © Halfpoint - Fotolia.com

fot. © Halfpoint - Fotolia.com

fot. © Halfpoint – Fotolia.com

Ciągła opieka nad małym dzieckiem, niekończąca się lista rzeczy do zrobienia oraz brak czasu dla siebie mogą wyczerpać. Dzięki urządzeniom mobilnym i aplikacjom można usprawnić każdy dzień współczesnego rodzica.

Moje dziecko

Aplikacja ta to kompleksowy poradnik, który powstał z myślą o rodzicach małych dzieci. Omawia podstawowe zagadnienia, które są istotne dla opieki nad dzieckiem od chwili narodzin do dwóch lat. Wszystkie tematy zostały przygotowane i omówione przez wybitnych polskich pediatrów i lekarzy innych specjalności. Są zatem poparte wiedzą naukową i doświadczeniem klinicznym. Autorzy rozprawiają się z wieloma przesądami i fałszywymi opiniami dotyczącymi pielęgnacji i zdrowia małych dzieci, a wszystko to napisane w zrozumiały i przystępny sposób. W aplikacji możemy znaleźć m.in. spis leków pogrupowany wg dolegliwości wraz z ceną, harmonogram profilaktycznych wizyt u lekarza i celu każdej z nich, zasad żywienia czy informacje o tym jak prawidłowo dbać o psychoruchowy rozwój dziecka. Znajdziemy również zakładkę „formalności”, gdzie zawarte są wskazówki związane z dopełnieniem konieczności po urodzeniu dziecka (akt urodzenia, „becikowe”, zasiłki, urlopy, etc.).

aplikacja moje dziecko

Fot.: play.google.com

Aplikacja do pobrania tutaj.

Lact Med

Aplikacja niezbędna dla mam karmiących piersią, gdyż pozwala sprawdzić czy leki które przyjmują są bezpieczne dla karmionego dziecka. Jest to baza leków i innych substancji chemicznych które mogą przeniknąć do mleka matki i tym samym zaszkodzić maluszkowi. Aplikacja oferuje również kompleksowe podsumowanie dotyczące działania i ich skutków ubocznych oraz bezpieczeństwa.

aplikacja lact med

Fot.: play.google.com

Aplikacja do pobrania tutaj.

Astrid

Prosta aplikacja idealna dla wszystkich mających długą listę zadań w ciągu dnia. Służy tworzeniu listy obowiązków, pozwoli zatem każdej mamie efektywnie zarządzać czasem. Dzięki aplikacji można dodawać zadania według ich ważności (w skali ważności od 1 do 4 – najpilniejsze będą wyświetlane na górze listy, z czerwonym paskiem po boku) oraz szacować czas ich zakończenia. Do tego Astrid oferuje szeroki wybór alarmów dźwiękowych, które będą przypominać o pilnych zadaniach do wykonania, umówionym spotkaniu czy innych ważnych wydarzeniach. To organizer z wbudowanym kalendarzem, może być wręcz idealnym wyborem dla wszystkich zabieganych mam.

aplikacja astrid

Fot.:play.google.com

Aplikacja do pobrania tutaj.

Torba Kangura

Ciekawa aplikacja dzięki której można znaleźć miejsca przyjazne dla małych dzieci w mieście. Po podaniu wieku swojego dziecka i określeniu na co macie ochotę, „Torba Kangura” poda listę sprawdzonych miejsc w okolicy które możecie wspólnie odwiedzić. Wyszukuje m.in. restauracje, ogrody, zoo, parki, sale zabaw, baseny, etc. Oprócz trasy dojazdu do tych miejsc, dostępne są również informacje o udogodnieniach dla mam takich jak kąciki matki karmiącej, przewijaki, miejscu na wózki, etc. Do tego informacja o godzinach otwarcia tych miejsc i on-line Radio Bajka. Aplikacja obejmuje Warszawę, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań, Rzeszów, Katowice i Trójmiasto.

aolikacja torba kangura

Fot.: play.google.com

Aplikacja do pobrania tutaj.

E-niania

Dzięki tej polskiej aplikacji, stworzonej przez rodziców dla rodziców, można na chwilę oderwać się od aktywnego nadzorowania dziecka i zająć się innymi obowiązkami bądź odpoczynkiem. E-nanny.pl nie spuści oka z naszego malucha, czujnie donosząc o każdym przebudzeniu, płaczu i innych wydarzeniach, które wymagają reakcji mamy. Aplikacja pozwala również na zdalne uruchamianie bajek oraz uspokajanie dziecka nagranym głosem rodzica. Elektroniczną nianię można uruchomić w telefonie, laptopie i komputerze PC.

aplikacja e-nanny

Fot.:play.google.com

Aplikacja do pobrania tutaj.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.