CCleaner już wkrótce na Androida. Czy są też dobre alternatywy?

fot. piriform.com/blog/2014/4/3/ccleaner-for-android

fot. piriform.com/blog/2014/4/3/ccleaner-for-android

fot. piriform.com/blog/2014/4/3/ccleaner-for-android

Już niebawem ma się pojawić mobilna wersja bardzo popularnego programu systemowego CCleaner, usprawniającego pracę systemu poprzez usunięcie zbędnych plików tymczasowych i historii. A co oprócz CCleanera znajdziemy już w Google Play?

Docelowo program ma działać tak samo jak w wersji na Windowsie. Dostępna już jest jej wersja beta i obecnie trwają testy. CCleaner potrafi więc przeprowadzić analizę pamięci telefonu, wyszukać zbędne pliki i aplikacje, przejrzeć rejestr rozmów, przeszukać pamięć podręczną a przy tym zaproponuje nam ich oczyszczenie w celu poprawienia wydajności systemu i odzyskania utraconego miejsca. Podobnie jak w oficjalnej wersji komputerowej analiza wymagać będzie użycia jednego przycisku, a następnie będziemy mogli zdecydować, które ze znalezionych plików usunąć. Standardowo, bo znajdziemy to już u konkurencji, CCleaner będzie wyposażony w menadżera zainstalowanych aplikacji oraz informator o parametrach systemu, zużyciu pamięci RAM oraz pamięci wewnętrznej.

Póki co, jak wspominaliśmy, program dostępny jest wyłącznie w wersji beta, więc aby go pobrać należy dołączyć do grona testerów na Google+. Następnie można go pobrać ze strony Google Play.

Clean Master

Najpopularniejszym obecnie programem monitorującym wydajność systemu i swego rodzaju menadżerem plików jest aktualnie Clean Master. Cała istota aplikacji zawiera się w 4 tematycznych modułach: Historia, Prywatność, Zwiększanie pamięci, Menedżer aplikacji. Każda z nich służy do zarządzania innymi sektorami naszego telefonu, przyczyniając się do odciążenia systemu. Możemy więc z łatwością wyczyścić historię, cache, prywatne dane, pliki zawierające reklamy czy pozostałości po wcześniej usuwanych programach. Oczywiście nie należy spodziewać się cudów i nagłych skoków wydajności, ale dbałość o porządek w plikach i aplikacjach z pewnością usprawni działanie procesora, a także pomoże nam zrobić porządek pośród plików. Świetnie wyglądają też statystyki i grafika wyświetlana w CCleaner. Aż chce się sprzątać w naszych telefonach.

http://www.youtube.com/watch?v=xDwAkZR31c4

Aplikacja jest bezpłatna. Dostępna do pobrania w Google Play.

Alternatywą dla obu podanych programów może być Android Cleaner lub The Cleaner – Speed up & Clean.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.