Całe biuro w jednej kieszeni? Oto 6 aplikacji, które Ci to umożliwią

fot. bank zdjęć shutterstock.com

Skaner, dokumenty i sprzęt biurowy w jednej kieszeni? Z naszym zestawem aplikacji możesz zorganizować sobie biuro wszędzie tam, gdzie tylko zabierzesz swój smartfon.

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie przydatnych aplikacji, które pomogą Ci załatwić wiele spraw, z którymi każdy marketer ma do czynienia na co dzień. Drukowanie, skanowanie i edycja dokumentów będzie prosta jak nigdy!

Genius Scan – skaner w kieszeni

źrodło: Google Play

źrodło: Google Play

Nie masz miejsca na skaner? Nie skanujesz dokumentów tak często, aby kupować drogi sprzęt? Ściągnij Genius Scan i problem z głowy! Aplikacja umożliwia błyskawiczne skanowanie dokumentów, edycję i eksport, a także bezpośrednie udostępnianie. Strony można skanować do jednego lub osobnych plików. 

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Google Docs

dokumenty google

źródło: Google Play

Jeśli korzystasz na co dzień z Dokumentów Google, z pewnością przyda Ci się ich mobilna wersja. Możliwość szybkiej edycji tekstów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji może nie raz pomóc Ci uratować projekt, kiedy jesteś poza biurem. Do każdego typu dokumentów przeznaczona jest osobna aplikacja, dzięki czemu łatwo rozeznać się we wszystkich opcjach.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

OliveOfficePremium

OliveOffice

źródło: Google Play

Do tworzenia, edycji i podglądu plików można używać również OliveOfficePremium. W aplikacji można korzystać jedynie z podstawowych opcji obróbki plików, jak np. formatowanie tekstu, kopiowanie, wklejanie, zmiana formuł czy usuwanie oraz dodawanie kolumn i wierszy. Pliki obsługiwane przez aplikację to m.in. doc, docx, xls, xlsx, ppt, pptx, chm, mth oraz pdf.

Pobierz na Android 

PrintBot

PrintBot

źródło: Google Play

PrintBot przyda Ci się, gdy masz w zwyczaju korzystać z więcej niż jednej drukarki. Aplikacja jest kompatybilna z wieloma markami i modelami sprzętu – autorzy deklarują, że jest ich ponad 5000 tysięcy! Co prawda bezpłatnie można wydrukować jedynie kilka plików miesięcznie, ale warto zainwestować kilkanaście złotych w pełną wersję, bo jest naprawdę pomocna! Jeżeli korzystasz tylko z jednego sprzętu, możesz też poszukać dedykowanej aplikacji od konkretnego producenta.

Pobierz na Android

PrinterShare

PrinterShare

źródło: Google Play

To dużo bardziej zaawansowana aplikacja niż PrintBot. Obsługuje zdecydowanie więcej formatów, a drukować można nie tylko z menedżera plików, ale też Dysku Google, Gmaila czy przeglądarki. Niestety, jest też droższa od poprzedniej i kompatybilna z dużo mniejszą liczbą modeli drukarek.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android 

ColorNote

ColorNote

źródło: Google Play

ColorNote to swego rodzaju mobilny odpowiednik Sticky Notes. Pozwala umieszczać na ekranie telefonu krótkie, kolorowe notatki, które zawsze będą pod ręką.

Pobierz na Android

Będziecie używać którejś z naszych propozycji? A może macie inne, sprawdzone aplikacje, które ułatwiają Wam pracę biurową? Koniecznie się z nami podzielcie. 


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.