Ballie – nowy sterownik inteligentnego domu od Samsunga

źródło: thenextweb.com

Targi CES w Las Vegas, a tam? Mała, żółta kulka, którą zaprezentował Samsung. Zaskakuje ona nie tylko wyjątkowym designem, ale też inteligentnymi funkcjami. Co potrafi?

Robot od Samsunga – co o nim wiemy?

Nazywa się Ballie i jest robotem wyposażonym w kamery i czujniki, które pozwalają kontrolować pracę inteligentnych urządzeń w naszym domu, jak również obecność ludzi. Jak czytamy w serwisie, thenextweb.com,  Zachowuje się jak cień, który śledzi psa, człowieka i tym samym wykonuje polecenia, jak, np. zasunięcie żaluzji, czy włączenie odkurzacza. Oto filmik, który został stworzony przez Samsunga:

Dodatkowo, co również jest widoczne na powyższym filmie, Ballie może również pełnić funkcje asystenta fitness i dawać dobre rady w tej kwestii.

Skąd taki pomysł?

Samsung od niedawna pracuję nad taka pulą przedmiotów, które poprawią naszą jakość życia, dbanie o domy oraz indywidualne potrzeby. Ballie jest zatem doskonałym, inteligentnym urządzeniem, które wpasowuje się w te ramy, a zapewne Samsung nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tej kwestii. I oczywiście, jednym ten pomysł może się podobać, innym nie, ale na pewno jest to sprzęt godny uwagi.

Niestety nie jest wiadomo kiedy Ballie pojawi się na rynku i ile będzie kosztować. Miejmy nadzieję, że niebawem ta żółta kulka zawojuje świat smart domów.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.