Aplikacje do aparatu na Androida. Poczuj się jak profesjonalista

źródło: shutterstock.com

Często zdjęcia zrobione aparatem telefonu często odróżnić od tych, które zostało zrobione lustrzanką. Przynajmniej, gdy nie jest się profesjonalistą. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji aplikacji do aparatu na Androida. Poczuj się jak profesjonalista.

Twój model telefonu

Jak wiadomo, system iOS znajdziemy w iPhonach, natomiast Android w wielu innych modelach telefonu, np. w Sony, LG czy Samsungu. Jednak każdy z nich, można odpowiednio usprawnić, np. przy pomocy odpowiedniej aplikacji do aparatu.

Przygotowaliśmy dla Was 6 najlepszych aplikacji do robienia zdjęć, które bez problemu pobierzecie na telefon z systemem operacyjnym Android. Jeżeli jednak posiadacie iPhone’a, zapraszamy Was do artykułu z aplikacjami do aparatu na iOS, który znajdziecie klikają TU.

VSCO

źródło: play.google.com

To jedna z popularniejszych aplikacji do edycji zdjęć w urządzeniu mobilnym. Aby korzystać z aplikacji nie musisz zakładać konta, natomiast utworzenie go może okazać się przydatne na dalszym etapie użytkowania. Za jej pomocą ustawisz ostrość zdjęcia, wybierzesz odpowiedni filtr oraz będziesz mógł importować i edytować swoje zdjęcia RAW. Aplikacja daje też możliwość ustawienia odpowiedniego kadrowania oraz balansu bieli. Kontrola kolorów jest w tym przypadku możliwa za pomocą HSL.

Pobierz VSCO na Android.

YouCam Perfect

play.google.com

To jedna z ciekawszych propozycji zarówno do robienia zdjęć, jak również ich późniejszej obróbki. Za jej pomocą możesz również dodać odpowiednie filtry, ale również usunąć niepożądane obiekty widoczne na zdjęciu. Dodatkowo, wzmocnione zostało nasycenie kolorów nie tylko z tylnego, ale również przedniego aparatu telefony. Zdjęcia możesz zapisać w jakości HD, a podczas edycji nie pojawia się żadna reklama.

Pobierz YouCam Perfect na Android.

Open Camera

źródło: play.google.com

Instalując tę aplikację dostajesz możliwość stabilizowania obrazu podczas robienia zdjęć. Dodatkowo, dostajemy możliwość robienia zdjęć zdalnie przez hałas lub komendę głosową „ser”. Będziesz mógł również obsłużyć HDR i API. Open Camera pomoże również w lepszym tworzeniu treści wideo, np. poprzez redukcję szumów, czy selfie, które za pomocą aplikacji powstanie w świetle oferowanym przez lampę błyskową.

Pobierz Open Camera na Android.

Camera ZOOM FX

źródło: play.google.com

Camera ZOOM FX pozwala zachować pełną, ręczna kontrolę DSLR za pomocą Camery API2, a także obsługuje format RAW. Dodatkowo, będziesz mógł ustawić czułość ISO, odległość ostrzenia, ekspozycję, czas otwarcia migawki. Podobnie jak w poprzedniej aplikacji, również tu dostaniesz możliwość zrobienia zdjęcia na odległość, za pomocą odpowiedniej komendy głosowej.

Pobierz Camera ZOOM FX na Android.

Adobe Lightroom

źródło: play.google.com

Nie zabrakło jej podczas naszych propozycji aplikacji do aparatu na iOS. Tak jak wspominaliśmy, Adobe Lightroom Wzbogaca zdjęcia wykonane w trybie nocnym i zachowuje mapę głębi. Podobnie jak w poprzednich propozycjach, aplikacja ta obsługuje format RAW, Professional i HDR. Przy okazji również pozwoli Ci zrobić podstawową obróbkę, którą zapewne znasz już z wersji przystosowanej do komputera.

Pobierz Adobe Lightroom na Android.

Camera MX

źródło: play.google.com

To aplikacja z precyzyjnym auto focusem. Zdjęcia są konfigurowalne w formacie JPEG, a dodatkowo posiada auto HDR i optymalizację dla wysokiej jakości zdjęć nawet w słabym oświetleniu. Możesz również zapisać lokalizację, w której wykonujesz zdjęcie, co pozwoli wrócić do niej w chwili, gdy będziesz chciał powtórzyć daną sesję fotograficzną w przyszłości.

Pobierz Camera XS na Android.

Te propozycje pomogą Ci wykonać zdjęcia lepszej jakości i obrobić je tak, aby efekt finalny spełniał Twoje oczekiwania. Tylko od Ciebie zależy, na którą z nich się zdecydujesz, a każda z nich, pozwoli Ci chociaż przez chwilę poczuć się jak profesjonalny fotograf.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.