Najciekawsze aplikacje do aparatu na iOS. Dzięki nim zrobisz lepsze zdjęcia

źródło: unsplash.com

Dzięki nowej technologii, każdy z nas może w mgnieniu oka stać się fotografem. Wystarczy do tego zwykły smartfon z aparatem. A jeżeli to mały, proponujemy również dodatkowe aplikacje. Efekt zadowoli nawet najbardziej wybredne oko.

Zdjęcie pokazujące jak najwięcej detali, a do tego dobre oświetlenie i jakość wykonywanego zdjęcia. O takim efekcie marzy każdy, kto wykonuje zdjęcie aparatem swojego telefonu. I tu, cieszyć mogą się przede wszystkim właściciele iPhonów, które robią bardzo dobre zdjęcia. Niestety, bardzo często to nie wystarcza. Dlatego też dziś polecimy aplikacje do aparatu na system operacyjny iOS. Ich zadaniem jest dopracowanie ręczne zdjęcia tam, gdzie nie możemy przy nim pracować z poziomu aplikacji natywnej.

Ale najpierw!

Fani iPhone’a na pewno długo wyczekiwali dnia, gdy w modelu iPhone 11 zadebiutował on – aparat z deep fusion. I trudno się temu dziwić, bo zdjęcia miały zaskakiwać. Rzeczywiście, po raz kolejny trzeba powiedzieć, że Apple stanął na wysokości zadania. Od teraz aparat lepiej radzi sobie w pomieszczeniach, w nocny dzięki trybowi nocnemu, a także wyostrza mniejsze szczegóły na zdjęciu, np. drobne elementy, z którego składa się fotografowany obiekt. Niestety, przeciwników tego rozwiązania nie zadowala jedna rzecz – brak możliwości panowania nad deep fusion. Włącza się ona bowiem automatycznie, kiedy telefon uzna to za konieczne. Dlatego też, z pomocą przychodzą nam inne, zewnętrzne aplikacje do aparatu na system operacyjny iOS. Oto kilka naszych propozycji.

FiLMiC Firstlight

źródło: apps.apple.com

To jedna z popularniejszych aplikacji do aparatu. Znana również dlatego, że jako pierwsza umożliwiła kręcenie filmów w 4K Log/Flat. Jest poza tym dość intuicyjna i pozwala ustawić ostrość tak, jak życzy sobie tego użytkownik. W nowszych modelach iPhone’a, pozwala ona także na sterowanie HDR. Dostajemy też możliwość szybkiego przechodzenia pomiędzy obiektywami, nakładanie filtrów i siatki. Ponadto, aplikacja symuluje ziarno i winiety, które wyglądają dość naturalnie oraz posiada dynamiczny historgram. Co więcej?

Niestety, aplikacja jest płatna, a jej koszt to 38 złotych, a jej ocena to 4,3.

Pobierz aplikację

ProCamera

źródło: apps.apple.com

Aplikacja ta uznawana jest jako jedna z lepszych dla tych, którzy lubią podróżować. Sam producent mówi o aplikacji, że pozwala ona przenieść profesjonalne opcje z lustrzanek do iOS. ProCamera jest wyposażona nie tylko w opcje ułatwiające robienie zdjęć, ale też nagrywanie filmów, a następnie ich edycję, np. poprzez RAW. Ponadto, znajdziemy w niej: Tiltmeter 3D, histogram, obsługa formatu RAW, TIFF, JPG i HEIF, ręczny balans bieli itd. Świetnie radzi sobie również nocą, a

Za tę aplikację, musimy zapłacić około 38 złotych miesięcznie. Jej ocena w App Store to 4,7.

Pobierz aplikację

Halide Camera

źródło: apps.apple.com

Aplikacja Halide Camera to kolejna nasza propozycja. W tym przypadku, ręcznie możemy ustawić ISO i ustawiać poziomy ostrości, naświetlenia itd. Obsługuje formaty takie jak: RAW, TIFF, HEIC lub JPG . Posiada przejrzysty interfejs, który został udoskonalony dla nowszych modeli iPhone’ów, umożliwiając tym samym obsługiwanie aparatu jedną ręką. W ustawieniach zaawansowanych, znajdziemy również funkcję pozwalającą przetwarzać obraz tak, aby działała SmartHDR, jak i Deep Fusion.

Koszt tej aplikacji to 37,99 złotych, a jej ocena w App Store to 4,6.

Pobierz aplikację

Lightroom

źródło: apps.apple.com

Lightroom znany jest na pewno miłośnikom obróbki zdjęć na komputerze. Jednak właściciele systemu operacyjnego iOS również mogą korzystać z dobrodziejstw, jakie niesie za sobą aplikacja. Pozwala ona nie tylko na edycję zdjęć, ale również usprawnia proces ich wykonania. Wzbogaca zdjęcia wykonane w trybie nocnym i zachowuje mapę głębi. Dostajemy też większą kontrolę nad zdjęciami dzięki formatowi RAW i trybom przechwytywania, takim jak Professional i HDR.

Pobranie aplikacji jest bezpłatne. W dalszym etapie korzystania, mamy do wyboru kilka pakietów, w tym najtańszy za około 23 zł. Ocena tej aplikacji to 4,8.

Focos

źródło: apps.apple.com

Ta aplikacja również potrafi zaskoczyć, zwłaszcza wtedy, gdy wykonujemy fotografię portretową. W ofercie mamy specjalny edytor oświetlenia, który działa w trybie 3D. Poza tym, również możemy odpowiednio edytować zdjęcia, obróbki i trzymania kontroli nad odpowiednią ostrością i jasnością wykonywanego zdjęcia. Ponadto, znajdziemy też liczne samouczki. Dzięki nim poznamy podstawowe techniki fotografii, a także funkcji dostępnych w aplikacji.

Aplikacja jest do pobrania za darmo. Na dalszym etapie możemy wykupić odpowiednie pakiety, z czego koszt najtańszego to 4,99. Ocena tej aplikacji w App Store to 4,9.

Sun Surveyor

źródło: apps.apple.com

Ta aplikacja pomaga wybrać odpowiednie miejsce i całkiem dobrze radzi sobie w trybie nocnym. Pozwala również przewidywać złotą godzinę i następstwa astrologiczne, dzięki efektowi AR. Dla fotografów krajobrazu ten wybór będzie najlepszym z możliwych. Posiada także nakładki na żywo i możliwość zapisywania lokalizacji. Wszystko po to, abyś w każdym momencie mógł wrócić dokładnie do tego miejsca, które uwieczniłeś na fotografii.

Cena tej aplikacji to 47,99, a jej ocena w App Store to 4,8.

To nasze propozycje na aplikacje do aparatu na telefony z systemem operacyjnym iOS. Mamy nadzieję, że skusicie się chociaż na jedną z nich i zaczniecie swoją profesjonalną przygodę z fotografowaniem.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.