Aplikacje dla alergików – zadbaj o swoje samopoczucie!

kobieta zmagająca się z alergią w otoczeniu żółtych krzewów

źródło: shutterstock.com

Każdy, kto zmaga się z alergią, wie, że nieżyt nosa, napady kichania, łzawienie i pieczenie oczu, zaczerwienienie skóry oraz inne objawy mogą skutecznie obniżyć jakość życia. Dlatego warto korzystać z każdego sposobu, który pomaga alergikom w codziennym funkcjonowaniu. Wśród takich rozwiązań nie zabrakło przydanych aplikacji – oto one!

Apsik!

Widoki z aplikacji Apsik!

źródło: apps.apple.com

Aplikacja dla alergików o wdzięcznej i jakże trafnej nazwie „Apsik!”, dostarcza alergikom przydatnych informacji na temat stężenia pyłków oraz zanieczyszczenia powietrza. Wszystkie dane są pobierane z najbliższych danej lokalizacji stacji pomiarowych Ośrodka Badania Alergenów Środowiskowych.

Apsik! dostarcza także danych na temat pogody, pokazuje mapę najbliższych gabinetów alergologicznych oraz prezentuje mapę pyleń. Nie zabrakło w niej także danych na temat alergii krzyżowych. To jednak nie koniec przydatnych funkcji. W aplikacji znajdziemy dzienniczek służący do zapisywania aktualnego samopoczucia, z którego możemy wygenerować raport przydatny podczas wizyty u specjalisty.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Momester Nasal

Widoki z aplikacji Momster Nasal

źródło: apps.apple.com

Podobne funkcje jak Apsik! zapewnia także aplikacja dla alergików Momester Nasal. Tu również znajdziemy aktualne informacje na temat stężenia alergenów w wybranej lokalizacji, kalendarz pyleń dla całego kraju czy też możliwość oceny aktualnego samopoczucia i towarzyszących objawów alergii. Na uwagę zasługuje opcja umożliwiająca rejestrowanie dawek przyjętego leku. Zatem korzystając z inhalatora lub innych środków farmaceutycznych można na bieżąco kontrolować ilość przyjmowanego leku, a także przeanalizować jego wpływ na samopoczucie.

Aplikacja Momester Nasal umożliwia również szybki kontakt z zaufaną osobą lub z lekarzem w przypadku sytuacji zagrażającej zdrowiu, lub życiu.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

MASK-air

Widoki z aplikacji MASK-air

źródło: play.google.com

MASK-air to dość nietypowa aplikacja dla alergików, służąca do monitorowania alergicznego nieżytu nosa, czyli kataru siennego. Umożliwia ona monitorowanie stanu zdrowia, tak aby z łatwością dopasowywać postępowanie terapeutyczne do aktualnych potrzeb oraz skutecznie zapobiegać między innymi astmie. Aplikacja pozwala generować raporty, które pozwalają lekarzom zyskać szczegółowy obraz sytuacji pacjenta.

Pobierz na Android

FindAir

Widoki z aplikacji FindAir

źródło: play.google.com

Z racji tego, że ciągła ekspozycja na alergeny u wielu pacjentów prowadzi do wystąpienia astmy, to wybierając najlepsze aplikacje dla alergików, nie możemy pominąć FindAir – inteligentnego dziennika pozwalającego na kontrolowanie astmy. Z jego pomocą można precyzyjnie kontrolować ilość przyjmowanych dawek leków, monitorować samopoczucie, a także gromadzić te informacje, które są przydatne w procesie leczenia. Wśród licznych funkcjonalności można znaleźć informacje o czynnikach, które mogą potencjalnie wywoływać duszności, a także możliwość ustawienia przypomnień o konieczności zażycia leków. Co ciekawe, aplikację można zintegrować z urządzeniem do monitorowania inhalatorów!

Pobierz na Android

ALL i CAN EAT

Widoki z aplikacji ALL i CAN EAT

źródło: apps.apple.com

Alergie to jednak nie tylko alergie wziewne, ale też pokarmowe. Dlatego wskazując na najlepsze aplikacje dla alergików, nie mogliśmy pominąć takich, które wspierają tych, którzy cierpią na nietolerancje pokarmowe. Taką aplikacją jest ALL i CAN EAT, która pomoże trzymać pod kontrolą nietolerancję laktozy, glutenu, histaminy, kwasu salicylowego i innych składników.

Aplikacja analizuje indywidualne potrzeby i ocenia konkretne produkty żywnościowe, dzieląc je na te, które są dobrze, średnio i źle tolerowane przez organizm. Bez wątpienia to narzędzie, które ułatwia komponowanie zdrowych i bezpiecznych posiłków, szczególnie tym, którzy dopiero zaczynają walczyć z alergią pokarmową.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Aplikacje dla alergików pozwalają monitorować stan zdrowia oraz dopasowywać dawki leków do aktualnych potrzeb. Dzięki nim można znacznie poprawić własny komfort życia i oddychać swobodnie każdego dnia. W dodatku aplikacje dla alergików dostarczające aktualne informacje bezpośrednio z Ośrodka Badania Alergenów Środowiskowych pozwalają przygotować się na zmiany środowiskowe, również w wielu lokalizacjach, na przykład w podróży. Choć aplikacje dla alergików nie rozwiążą problemów zdrowotnych, to pomogą zadbać o swoje zdrowie i zdrowie bliskich.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.