5 sposobów, w jakie Bitcoin może przynieść korzyści dla Ecommerce

Bitcoiny w wózku zakupowym

źródło: shutterstock.com

Artykuł Partnera

Sprzedawcy internetowi coraz częściej przyjmują Bitcoin jako metodę płatności. Poznaj kluczowe sposoby, w jakie Bitcoin może przynieść korzyści eCommerce. 

Trendy konsumenckie ulegają szybkim zmianom, ale najistotniejsze z nich kładą nacisk na wygodny dostęp do towarów i usług oraz bezpieczne płatności. Pandemia COVID-19 jeszcze bardziej wzmocniła ten trend, znacząco zachęcając do dokonywania transakcji bezdotykowych. Jest to dobra wiadomość dla branży eCommerce, ponieważ w dużej mierze opiera się ona na przetwarzaniu płatności online. Chociaż istnieje kilka opcji płatności elektronicznych, eCommerce potrzebuje bardziej niezawodnej, bezpieczniejszej i wygodniejszej metody płatności, takiej jak Bitcoin. Oto pięć sposobów, w jakie Bitcoin może przynieść korzyści eCommerce.

1. Zwiększony dostęp do nowych i wschodzących rynków

Karty kredytowe, karty debetowe oraz procesory pieniądza elektronicznego to jedyne sposoby, w jakie sprzedawcy internetowi przetwarzają płatności od klientów. Chociaż są one skuteczne, te metody płatności ograniczają handlowców do kontaktów z konsumentami, którzy mają dostęp jedynie do usług bankowych. To również utrudnia ich ekspansję, znacząco wpływając na zyski.

Bitcoin eliminuje takie bariery, ponieważ jest zdecentralizowaną walutą uznawaną i akceptowaną na całym świecie. Użytkownicy Bitcoin nie potrzebują kont bankowych ani procesorów pieniężnych, aby dokonywać transakcje. Każdy, kto ma stały dostęp do Internetu i smartfona, może otworzyć cyfrowy portfel, kupić Bitcoin z giełd kryptowalutowych, takich jak https://immediate-edge.pl/, i dokonywać transakcji za pomocą tych środków na całym świecie.

Zintegrowanie Bitcoin jako metody płatności umożliwia handlowcom szybkie dotarcie do nowych klientów i przyciągnięcie ich z większej puli aktywnych użytkowników kryptowalut. Bitcoin pozwala klientom na więcej opcji podczas dokonywania transakcji, pozwalając sprzedawcom na płynne zawieranie transakcji z globalnymi konsumentami.

2. Bezpieczne przetwarzanie płatności

Tradycyjne systemy płatności zazwyczaj wykorzystują pośredników do przetwarzania płatności transgranicznych. To często wpływa na kilka zagrożeń bezpieczeństwa, w tym oszustwa i kradzieży danych, ponieważ większość dostawców usług udostępnia informacje o klientach stronom trzecim. Bitcoin eliminuje takie ryzyko dzięki swojej publicznej księdze cyfrowej. Sieć Bitcoin wykorzystuje technologię blockchain do weryfikacji i zatwierdzania wszystkich transakcji na dzienniku bez udziału osób trzecich.

Ani sprzedawcy, ani klienci nie mogą zmieniać transakcji po walidacji. Poza tym, użytkownicy Bitcoin mogą również dokonywać transakcji anonimowo, co dodatkowo promuje prywatność. Publiczna księga Bitcoin umożliwia również handlowcom i klientom śledzenie historii transakcji w czasie rzeczywistym. To zapewnia bardziej proste i szybkie rozwiązywanie sporów dotyczących płatności.

3. Transakcje niskokosztowe

Brak osób trzecich w transakcjach Bitcoinowych jest jednym z głównych powodów, dla których płatności te kosztują znacznie mniej niż płatności kartami kredytowymi, kartami debetowymi lub procesorami pieniężnymi. Bitcoin jest siecią peer-to-peer ułatwiającą transakcje pomiędzy dwoma zaangażowanymi stronami bez interwencji z zewnątrz. Górnicy pobierają niewielką opłatę za zatwierdzanie transakcji, ale koszty te są minimalne w porównaniu z innymi metodami płatności. Niższe opłaty transakcyjne mogą pomóc handlowcom obniżyć koszty operacyjne i przyciągnąć wielu globalnych konsumentów, którzy chcą płacić za towary i usługi w kryptowalucie.

4. Błyskawiczne przetwarzanie płatności

Przedsiębiorstwa internetowe dokonują transakcji z konsumentami na całym świecie. Jednakże, przetwarzanie płatności nie jest łatwe, ponieważ konwencjonalne metody płatności podlegają różnym regulacjom rządowym i instytucjonalnym. Dlatego przelewy bankowe lub płatności kartą kredytową często zajmują kilka godzin, dni lub tygodni, aby przetworzyć, przyczyniając się do bardziej znaczących niedogodności. Płatności Bitcoin odbywają się na blockchainie i nie podlegają ograniczeniom regulacyjnym. W związku z tym, ich przetwarzanie trwa zazwyczaj zaledwie kilka minut.

5. Zarządzanie łańcuchem dostaw

Sprzedawcy eCommerce o ugruntowanej pozycji na rynku mają rozbudowane łańcuchy dostaw, które wykraczają poza różne granice geograficzne. Zarządzanie tymi łańcuchami dostaw nie jest zazwyczaj zbyt łatwe i może być dość kosztowne. Technologia blockchain oferuje mniej restrykcyjną i bezpieczną platformę do cyfrowego zarządzania łańcuchami dostaw. Podobnie jak w przypadku inteligentnych kontraktów, handlowcy mogą wykorzystywać blockchain do przyspieszania zamówień i płatności dla dostawców w oparciu o indywidualne potrzeby i preferencje. Firmy internetowe mogłyby nawet zintegrować dodatkowe funkcje z blockchainem, aby automatycznie ostrzegać dostawców, gdy pewne produkty są niedostępne w magazynie. Zaoszczędziłoby im to stresu związanego z codzienną inwentaryzacją i obniżyło koszty.

Bitcoin coraz bardziej staje się walutą głównego nurtu, akceptowaną przez sprzedawców eCommerce na całym świecie. Udowodnił on swój ogromny potencjał w ułatwianiu szybkiego, bezpiecznego i taniego przetwarzania płatności oraz zwiększonego dostępu do rynków wschodzących na całym świecie. Jego technologia blockchain może również zaoferować handlowcom praktyczne narzędzia do zarządzania łańcuchem dostaw.

Artykuł Partnera


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.