Aplikacja Twitter na Androida w nowej odsłonie

fot. © Groenning- bank zdjęć Fotolia.com

Prostsze dodawanie tweetów oraz poruszanie się po aplikacji za pomocą gestów. To dwie podstawowe nowości, które znajdziemy w najnowszej wersji aplikacji Twitter dla systemu Android. A wszystko utrzymane w estetyce Material Design.

Dobre wiadomości dla fanów Twittera ćwierkających z androidów. Od wczoraj ze sklepu Google Play można pobrać uaktualnioną wersję aplikacji. Nie należy jednak spodziewać się radykalnych zmian, ale kilku delikatnych modyfikacji, dzięki którym aplikacja stała się bardziej praktyczna i przyjemna dla oka.

5 nowych elementów w uaktualnionej wersji:

1. Pływający przycisk

http://www.socialmediatoday.com/

Dolna belka, która wcześniej składała się z trzech osobnych przycisków umożliwiających dodawanie tweetów, każdy button odpowiednio przypisany był konkretnej czynności, została zamieniona na jeden, wygodny, pływający przycisk.

2. Nowe możliwości

W uaktualnionej wersji aplikacji użytkownik może również dodać tweety wzbogacone o GIF-y oraz nagania wideo.

3. Inny pasek górny

http://www.socialmediatoday.com/
Zmian nie ominął wygląd górnego paska. W najnowszej wersji zawiera cztery skróty: tablicę, Moments (niedostępne w Polsce), powiadomienia i wiadomości prywatne.

4. Gesty

Twitter umożliwił swoim użytkownikom przełączanie się pomiędzy kategoriami za pomocą gestu przesuwania całego ekranu na bok.

5. Lewa krawędź

http://www.socialmediatoday.com/
Od teraz użytkownik może zza lewej krawędzi wysunąć menu, które daje dostęp do profilu, ustawień, pomocy oraz listy kontaktów.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.