Gboard to klawiatura od Google’a ze zintegrowaną wyszukiwarką

itunes.apple.com

Przełączanie się pomiędzy aplikacją, komunikatorem, a wyszukiwarką bywa męczące, irytujące i co więcej zabiera czas. A gdyby tak połączyć wyszukiwarkę z każdym programem, który znajduje się na naszym telefonie? Wpadł na to Google i stworzył aplikację Gboard.

Google, w zeszły czwartek, wszystkim użytkownikom iPhone’ów udostępnił nową aplikację – jest nią klawiaturą ze zintegrowaną wyszukiwarką o nazwie Gboard. Na czym polega działanie tego programu? Okazuje się, że jest on bardzo prosty i przydatny, aż dziw, że dopiero teraz ktoś na to wpadł.

Działanie Gboard

Po zainstalowaniu specjalnego programu, na razie dostępnego jedynie dla iPhone’ów, zintegrowana wyszukiwarka Google uaktywnia się, kiedy w trakcie korzystania z dowolnej aplikacji klikniemy na charakterystyczny przycisk G, który znajduje się w lewej, górnej częściej dotykowej klawiatury. Po wybraniu literki „G” na dole ekranu pojawi się wyszukiwarka, która jako pierwsze podpowie nam trzy ostatnie wyszukiwania, a w miarę wprowadzania kolejnych liter wyświetli swoje propozycje.

Zalety Gboard

Główną zaletą programu Gboard jest fakt, że możemy korzystać w wyszukiwarki nie opuszczając innych aplikacji. Znacznie przyspieszy to proces komunikacji się z innymi. Wyobraźmy sobie sytuację: umawiamy się kimś na przykład na kawę. Nie opuszczając komunikatora, przyciskamy literkę “G” wyszukujemy kawiarni Starbucks, która znajduje się najbliżej nas i wysyłamy tę informację do naszego rozmówcy. Wszystko trwało zaledwie kilka sekund! Wyszukiwarka pozwala również na wpisywanie fraz bez odrywania palca od klawiatury.

Wady Gboard

Klawiatura jest synchronizowana z pozostałymi programami autorstwa Google’a. Takimi jak: Google Chrome, Google Maps oraz YouTube. Co oczywiście nie dziwi, jednak jeśli ktoś woli korzystać z systemów stricte przeznaczonych dla iPhona’ów, to może to być dla niego uciążliwe. Aplikacja nie ma również możliwości wyszukiwania sterowanego głosem.

Aplikacja jest dostępna w iTunes Store.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.