Ten bot pomoże Ci wybrać film

fot. © lassedesignen- bank zdjęć Fotolia.com

Obecnie poszukiwania dobrego filmu zaczynamy od internetowych rankingów, ale mamy również na uwadze to co myślą  nasi znajomi. A gdybyśmy tak mogli poprosić wszystkowiedzącego bota, aby wskazał nam on tytuł filmu, który na pewno nam się spodoba. Cóż, to już jest możliwe.

Przyszłość pod znakiem botów

Podczas konferencji poświęconej planom Facebooka na następną dekadę, Mark Zuckerberg w swoim przemówieniu skupił się na planach dotyczących rozwoju botów. Ich ekspansję planuje za pomocą Messengera, a ich głównym zadaniem ma być pomoc użytkownikom Facebooka w dokonywaniu zakupów. W Stanach Zjednoczonych wybrano grupę firm, która już testuje ich działanie. Po krótkiej rozmowie z botem mamy możliwość zamówienia bukietu kwiatów albo jedzenia.

Pomoc w wyborze filmu

Technologia botów, nie tylko przez największy na świecie serwis społecznościowy, jest ciągle rozwijana i doskonalona. Jak możemy przeczytać na portalu Tech Crunch, firma And Chill zbudowała bota, który współgra z interfejsem Messengera. Bot o tym samym imieniu jest maszyną, która po krótkiej konwersacji zaproponuje film dostosowany do upodobań, preferencji i aktualnego nastroju swojego rozmówcy.

Jak działa bot And Chill?

http://techcrunch.com/

 

Skontaktować się z botem można w dwojaki sposób. Pierwszym z nich jest kontakt przez Facebook Messenger, a drugim przez SMS-a. Po wymienieniu uprzejmości, bot poprosi nas o podanie swojego ulubionego filmu lub filmu z kategorii, na którą mamy aktualnie ochotę. Konieczne jest również napisanie za co lubimy dany film, bowiem właśnie po tym jednozdaniowym opisie, bot jest w stanie zaproponować inne filmy, które mogą nam przypaść do gustu. Na przykład po wpisaniu frazy: „Podziemny krąg za zwroty akcji oraz niesamowitą grę aktorką”. Bot zaproponował film pod tytułem “Mechanik”. Chciałoby się napisać, że jego analiza trwała zaledwie kilka sekund, ale niestety dopiero po dobrych kilku minutach bot podał pierwszą swoją propozycję.

Inny wymiar poszukiwań

Bot jest naprawdę ciekawym rozwiązaniem dla osób, które poszukują dobrych filmów, a nie chcą po raz kolejny przeglądać listy 100 najlepszych realizacji w historii kina. And Chill wyszukuje niesztampowe propozycje dostosowane do naszych filmowych preferencji. Jedyną jego wadą jest fakt, że długo mu to zajmuje.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.