7 najskuteczniejszych aplikacji do budzenia

fot. © Rostislav Sedlacek - bank zdjęć Fotolia.com

Czy zdarzyło się Wam kiedykolwiek wyłączyć budzik i zaspać do szkoły lub pracy? Koniec ze spóźnieniami! Mamy dla Was kilka propozycji aplikacji, które ułatwią Wam poranne wstawanie.

Wcześniej pisaliśmy o Wakie, czyli rozmowie z nieznajomym zamiast standardowego budzika. Jakie nietypowe sposoby wymyślono jeszcze na poranne trudności ze wstawaniem?

1. Wstań i zrób kilka kroków –budzik na telefon

fot. itunes.apple.com

Aplikacja Walk Me Up! jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy przez sen sięgają po telefon i intuicyjnie wyłączają budzik. Z nią wyciszenie alarmu nie będzie takie proste, gdyż posiada algorytmy wykrywające drżenie urządzenia. Nastawiając budzik, po za wyborem godziny pobudki, drzemki i dźwięku, ustawiamy także intensywność i liczbę kroków, którą będziemy musieli wykonać, aby wyłączyć budzik. Zatem alarm nie przestanie dzwonić dopóki nie wstaniemy z łóżka.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

2. Intuicyjne ruchy – aplikacja budzik

wake

fot. itunes.apple.com

Wake Alarm Clock to budzik, który reaguje na intuicyjne ruchy: klepnięcie, odwrócenie i potrząśnięcie telefonem. Tylko te trzy gesty powodują wyłączenie alarmu. Wybór dogodnej opcji należy do użytkownika. Ponadto można wybrać także 1 z 12 dźwięków, które obudzą nas ze snu.

Wake Alarm for iPhone from Tiny Hearts on Vimeo.

Pobierz na iOS

3. Poranna łamigłówka

minigry

fot. play.google.com

Budzik Puzzle to aplikacja stworzona przez programistów z Wrocławia, która zadba o to, by nasz mózg zaczął intensywnie pracować od początku dnia. Aby wyłączyć alarm należy rozwiązać losową łamigłówkę (zadanie matematyczne, odwracanie kart, przepisywanie kodu lub zapamiętywanie), przyłożyć telefon do taga NFC lub kodu QR. Mamy do wyboru trzy poziomy trudności zadań oraz trzy dźwięki alarmu. Można ustawić także limit drzemek. Dostępna jest także opcja sprawdzająca, czy wstaliśmy po 5 minutach od wyłączenia budzika, dostajemy powiadomienie. Jeśli na nie nie odpowiemy, alarm zadzwoni ponownie.

Pobierz na Android

4. Zagraj na dzień dobry

fot. itunes.apple.com

Alarm ustawiony za pomocą aplikacji Game Up Alarm Clock wyłączy się po zagraniu w grę – kółko i krzyżyk lub Yank It! Ustawienie alarmu jest bardzo proste – wystarczy pociągnąć pasek z godziną do góry i wybrać odpowiednią godzinę. Krótka rozgrywka pobudzi nasze szare komórki i nie pozwoli zasnąć ponownie.

Pobierz na iOS

5. Razem raźniej – budzik na telefon

tiger

fot. play.google.com

Tiger Budzik to swego rodzaju “budzik społecznościowy”. Poza możliwością wyboru dzwonka z szerokiej gamy zwierzęcych odgłosów oraz tapety z pazurem, po ustawieniu godziny alarmu wyświetlana jest liczba osób, która nastawiła budzik na tę samą godzinę. Jest to podparte myślą, że “Dobrze jest wiedzieć, że nie obudzisz się sam”. Możliwe jest także wybranie opcji gry lub potrząsania telefonem jako wyłącznik pobudki.

Pobierz na iOS 

Pobierz na Android

6. Zamelduj gdzie jesteś

alarmy

fot. itunes.apple.com

Aplikacja Alarmy (Sleep if U Can) ekspresowo zmusza do wstania z łóżka. Aby wyłączyć budzik, należy zrobić zdjęcie np. umywalki podczas porannej toalety, biurka czy drzwi wyjściowych. Rejestracja przedmiotów czy miejsc oddalonych od łóżka wyciszy alarm. Możliwe jest także wybranie opcji potrząsania telefonem lub rozwiązania zagadki matematycznej.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

7. Czynniki pogodowe

weather

fot. itunes.apple.com

Budzik Genius Alarm – Weather Smart Alarm pozwala uzależnić czas pobudki od.. warunków pogodowych. Możemy wybrać inną godzinę w przypadku słonecznego, deszczowego, pochmurnego, śnieżnego, mglistego lub wietrznego poranka. Funkcja ta może być bardzo przydatna dla zmotoryzowanych lub przebywających na wakacjach. Mogą oni wstać wcześniej w przypadku mgły i złych warunków na drodze lub spać dłużej, gdy nad plażą roztaczają się ciemne chmury.

Wszystkie aplikacje w podstawowych wersjach są bezpłatne. W większości z nich możliwa jest opcja PRO, która wymaga uiszczenia dodatkowej opłaty. Dzięki tym budzikom skończą się poranne problemy z pobudką, a wstawanie z łóżka będzie prostsze niż kiedykolwiek. Rozwiązanie łamigłówki, mini gra, potrząsanie telefonem czy zrobienie zdjęcia zmuszą nas do szybkiego opuszczenia łóżka. Mały wysiłek intelektualny lub fizyczny zniweluje wizję drzemki i szybko postawi nas na nogi.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.