30 GB przestrzeni w chmurze za darmo w OneDrive

fot. onedrive.live.com/about/pl-pl/

fot. onedrive.live.com/about/pl-pl/

fot. onedrive.live.com/about/pl-pl/

Do końca września obowiązuje promocja zorganizowana przez Microsoft. Użytkownicy OneDive’a (dawniej SkyDrive), którzy ustawią automatyczną synchronizację zdjęć z chmurą Microsoftu na swoim urządzeniu z Windows, iOS czy Androidem otrzymają dodatkowe 15 GB przestrzeni na stałe.

Jeszcze całkiem niedawno Microsoft zwiększył pojemność swojego wirtualnego dysku OneDrive do 15 GB. Jeżeli skorzystamy z nowej promocji jesteśmy w stanie uzyskać w sumie 30 GB bezpłatnej przestrzeni w chmurze. To całkiem dużo, jeżeli porównamy poczynania Microsoftu z konkurencją. Dodatkowo mając na uwadze fakt, że za wirtualną przestrzeń w wymiarze większym niż kilka gigabajtów z reguły trzeba płacić, to ofertę Microsoftu należałoby uznać za naprawdę atrakcyjną. Pytanie tylko, czy cena jaką płacimy za 15GB jest kusząca? Co tak naprawdę daje synchronizacja zdjęć?

Internetowa kopia zapasowa

Usługę automatycznej synchronizacji zdjęć i filmów włączymy w ustawieniach zdjęć. Dzięki temu nawet gdy stracimy telefon lub coś się z nim stanie, nasze wspomnienia będą bezpieczne w chmurze. OneDrive to wygodna metoda tworzenia kopii zapasowej zdjęć i filmów znajdujących się w telefonie. Warto jednak ustawić synchronizację tylko w czasie połączenia WiFi, w przeciwnym razie kopiowanie naszych zdjęć i w szczególności filmów może zużyć ogromną ilość naszego transferu danych internetowych. Osobną kwestią pozostaje ochrona tych danych i kwestia polityki prywatności, z którą warto zapoznać się przed skorzystaniem z dysku. Istnieje oczywiście także ryzyko wycieku naszych danych, dlatego nie zaleca się fotografowania kard kredytowych, dowodu osobistego. Do decyzji właściciela telefonu pozostaje też kwestia przechowywania prywatnych i intymnych zdjęć, które jak pokazała ostatnia historia z wyciekiem zdjęć Jennifer Lawrence i innych celebrytek, nie zawsze są w 100% bezpieczne.

Alternatywa? W Dropboxie możemy zwiększyć przestrzeń dyskową do 16GB, ale za polecenia. Jedno polecenie bezpłatnego konta to 500MB dodatkowej przestrzeni na stałe, płatnego – 1 GB. Z kolei dysk Google oferuje na start 15 GB przestrzeni.

Jak włączyć usługę automatycznego zapisywania zdjęć i filmów w OneDrive?

1. Na liście Aplikacje naciśnij ikonę Zdjęcia
2. Naciśnij ikonę Więcej , a następnie naciśnij opcję Ustawienia.
3. W obszarze Automatyczne przekazywanie naciśnij pozycję OneDrive.
4. W obszarze Zdjęcia lub Filmy naciśnij wybrany sposób przekazywania: Dobra jakość — niższa rozdzielczość lub Najlepsza jakość — pełna rozdzielczość.

Uwagi:

Jeśli wybierzesz opcję Dobra jakość, zdjęcia lub filmy mogą być przesyłane do usługi SkyDrive z użyciem połączenia komórkowego, co może wiązać się z dodatkowymi opłatami. (Jeśli wybierzesz opcję Połącz się z siecią Wi-Fi, jeśli jest dostępna, dane będą przekazywane przez sieć Wi-Fi). W przypadku wybrania opcji Najlepsza jakośćzdjęcia i filmy będą przesyłane tylko przez połączenia z siecią Wi-Fi.

Aby włączyć automatyczne przekazywanie dla wszystkich zainstalowanych aplikacji, które udostępniają możliwość przekazywania, w obszarze Automatyczne przekazywanie naciśnij opcję Aplikacje (jeśli nie masz żadnych takich aplikacji, możesz je wyszukać w Sklepie).

(Instrukcja dostępna na oficjalnych stronach Microsoftu)


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.