Jak zainstalować iOS 8 i na których urządzeniach Apple jest to możliwe?

fot. apple.com

fot. apple.com

fot. apple.com

Użytkownicy urządzeń od Apple, kilka dni temu dostali możliwość zaktualizowania oprogramowania swojego iPhone’a, iPoda Touch lub iPada do najnowszej wersji oprogramowania iOS 8. Nowy system umożliwia m.in. łatwiejszą synchronizację z innymi urządzeniami Apple, oferuje ulepszoną aplikację do wysyłania wiadomości, a także posiada zupełną nowość jaką jest aplikacja Zdrowie. Jak zaktualizować system na swoim urządzeniu?

Na wstępie należy zaznaczyć, że niestety nie wszyscy użytkownicy urządzeń od firmy spod znaku nadgryzionego jabłka będą mieli okazję sprawdzić, co oferuje iOS 8. Marka przestała już wspierać niektóre urządzenia, dlatego aktualizacja dostępna jest jedynie na iPhone’y począwszy od wersji 4S do najnowszego, iPady – od 2 generacji, jak również z iPadem mini oraz z iPodem Touch 5 generacji.

urzadzenia_ios

fot. apple.com/pl

Jak zaktualizować system?

Jeśli posiadasz urządzenie, które otrzymało możliwość zaktualizowania oprogramowania do wersji iOS 8 i chcesz to zrobić, masz dwie możliwości. Pierwszą z nich jest aktualizacja z poziomu urządzenia, bez konieczności podpinania sprzętu do komputera. Wykonanie tej czynności jest banalnie proste, na początku sprawdź, czy na pewno masz dostęp do sieci Wi-Fi, a następnie kolejno uruchom:

Ustawienia >>> Ogólne >>> Uaktualnienia

Wchodząc w zakładkę „Uaktualnienia” na ekranie powinien pojawić się komunikat o dostępnej aktualizacji systemu. Teraz wystarczy kliknąć Pobierz i zainstaluj, oprogramowanie zostanie pobrane i zaktualizowane automatycznie, a jeśli w trakcie instalacji pojawią się jakieś problemy, komunikaty wyświetlane na ekranie urządzenia pomogą je rozwiązać.

Drugim sposobem na aktualizację systemu jest posłużenie się programem iTunes. Aby to zrobić należy najpierw podpiąć urządzenie do komputera, następnie uruchomić aplikację iTunes (jeśli nie uruchamia się automatycznie po wykryciu sprzętu). W prawym górnym rogu w oknie programu znajduje się ikonka przedstawiająca podpięte urządzenie. Po kliknięciu w ikonę otwiera się okno z informacjami dotyczącymi sprzętu. Powinna znajdować się tam również informacja o dostępnej aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania, wystarczy nacisnąć aktualizuj, a system zostanie automatycznie zsynchronizowany do iOS 8.

ios

Po aktualizacji do nowszej wersji systemu nie ma już możliwości powrotu do poprzedniej wersji, niemniej jednak – jak zapewniał sam Tim Cook – jest to największa aktualizacja iOS i niesie za sobą wiele nowych możliwości, zwłaszcza dla programistów. Warto więc przekonać się, czy to rzeczywiście prawda. Dodatkowo aktualizowanie systemu zwiększa komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania urządzeń.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.